לילות שקטים לתושבי העיר בחופשת הקיץ

  החברה לביטחון וסדר ציבורי תפעיל גם השנה, את תוכנית "לילה שקט"

החל מיום ו', 17.6.11, החלה  בעיר תוכנית "לילה שקט" אשר תפעל במהלך הקיץ בראשון לציון, באמצעות החברה לביטחון וסדר ציבורי. במסגרת התוכנית יוצבו פקחים של החברה לביטחון וסדר ציבורי בגנים הציבוריים ובמוקדי הבילוי ויסייעו לשמור על הסדר הציבורי, על מנת להבטיח לתושבים, קיץ מהנה, שקט ובטוח

יש מי שמחכים בקוצר רוח לחופשת הקיץ, ויש מי שחוששים מפני הרעש המלווה קבוצות של נערים המתגודדים בגינות הציבוריות ובחצרות עד השעות הקטנות של הלילה. כדי להבטיח לכל תושבי העיר קיץ שקט ובטוח, העירייה פועלת בשני מישורים, האחד, יצירת פעילויות רבות עבור בני הנוער, כדי למנוע שעמום ומצב של שוטטות חסרת מעש, ובמישור השני, הפעלת תכנית "לילה שקט".

התכנית, אשר מפעילה החברה לביטחון וסדר ציבורי, מיועדת למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. המבצע החל ביום ה-17 ביוני ויסתיים עם תום החופשה.

אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון, בראשותו של אשר חן, ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב פקח או מאבטח שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם.שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:30, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

ראש העיר, דב צור: "אנו יודעים כי חופשת הקיץ היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. לכן, גם השנה נערכנו באופן מיוחד. מחד, הכנו מגוון רחב של אירועים בחוף ופעילויות לבני הנוער, מופעים, מרכזי קהילה שיהיו פתוחים במהלך הלילה, קווי לילה ועוד, ומאידך, תגברנו את ניידות החברה לביטחון שינועו בעיר וישמרו על הסדר". 

מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות: "המשימה שלנו היא לשמור על הסדר בעיר גם בחופשת הקיץ ולצמצם עד כמה שניתן את הקמות הרעש בשכונות המגורים ואת מעשי השחתת הרכוש. גייסנו עשרות עובדים חדשים לחברה על מנת ליישם את הנחיית ראש העיר, לאפשר חופשת קיץ בטוחה ושקטה לכל תושבי העיר. אנו קוראים לתושבי העיר לדווח למוקד העירוני 106 על כל מטרד. אנחנו לשירותכם".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני: "אנחנו צריכים למצוא את האיזון שבין הצרכים של בני הנוער מחד, שמבקשים לבלות וליהנות מהחופשה, ומאידך, הצרכים של תושבי העיר, המבקשים לישון בשקט. תכנית "לילה שקט" הוכיחה כבר את יעילותה בשטח. בחופשת הקיץ אשתקד חלה ירידה של 31% בתלונות הרעש, הודות לעבודתם המסורה של פקחי החברה לביטחון. אנו תקווה כי בזכות הפעילות המאומצת, כולם ייהנו מקיץ שקט ונעים".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

20 ביוני 2011