תכנית "לגלות תרבות" פותחת עונה

 

שוחרי התרבות היכונו!

השבוע נפתחה העונה החדשה של התוכנית  "לגלות תרבות" של הרשות לתרבות ואמנות מבית החברה העירונית, המכילה מגוון הרצאות, קונצרטים, מפגשי חוויה וסיורים. העונה נפתחה במופע פתיחה חגיגי "התקווה- עבר, הווה , עתיד"  עם ד"ר אסתרית בלצן.

הצופים יצאו עם אתרית בלצן למסע רב תחומי אל ההמנון הלאומי, מהרצל עד סאבלימינל. הערב נולד לאחר יציאת הספר  "התקווה –עבר, הווה עתיד" של בלצן העוקב אחר שיר חי וקיים, הנושם ומתחדש מידי יום בנפש יהודי הארץ והעולם ומלווה אותנו כבר 120 שנה, בימי חול ובימי שכול, בימי אבל ואפילו... במשחקי כדורגל.

את האירוע כיבדה בנוכחותה אשת ראש העירייה, איריס צור, שבירכה על פתיחת העונה ואמרה, "ראשון לציון היא עיר של תרבות, עיר של השפה העברית ושל היצירה העברית. פתיחת העונה החדשה של "לגלות תרבות" במופע המיוחד של ד"ר אסתרית בלצן, מסמלת את המחויבות של העיר להעניק מקום של כבוד לשפה העברית בעשייה העירונית ובתרבות העירונית".

צור בירכה את החברה העירונית, בראשות אלי פולק, והרשות לתרבות ואמנות, בראשותה של רות מקבי, שיצרו עונה כה נפלאה ומגוונת, המציעה עושר אמנותי, איכות וייחודיות ומעניקה לשוחרי התרבות בעיר כל מה שהם זקוקים לו.

אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית, בירך על פתיחת העונה ואמר:  "איכות חיים בעיר נמדדת בין היתר על פי העשייה התרבותית המתרחשת בה. התוכנית "לגלות תרבות" הנפתחת בימים אלו, מהווה עוד ערוץ מכובד ואיכותי להענקת חוויות של תרבות. התכנית מאפשרת הצצה לאירועים, למקומות ולאישים אשר עומדים במרכזה של העשייה התרבותית והמציאות הישראלית על מגוון פניה. וכל זאת במחירים שווים לכל נפש".,

רותי מקבי,  מנהלת הרשות לתרבות ואמנות, אמרה כי האירוע נבחר כמופע פותח בשל הקירבה והשייכות של ראשון לציון להמנון, "כבר בשם ראשון לציון, מתכוונים לראשוניות: בדגל, בהמנון וראשונה לשאת על דגל את התחדשותה של השפה העברית. עיר שהשורשים ההיסטוריים שלה עמוקים ומהווים נדבך חשוב וערכי בהיסטוריה המקומית. כל זאת קרה וקורה בעיר ותיקה וצעירה כאחד. וכנראה שזה סוד קסמה של העיר"

המופע הוא חלק מתוך התוכנית לגלות תרבות, אשר מציעה מגוון עשיר של סדרות  תרבות ומהווה  את תכנית הדגל של ראשון לציון בתחום התרבות, במסגרת התוכנית  נפגוש יוצרים אמנים  ומרצים מן המובילים בארץ בתחומם: פרופ' חנוך רון, יוסי שיפמן, ליאוניד פשטקה, מיקי רוזנטל, ד"ר אייל דורון, שאול מייזליש, יחיאל ספרא, חנוך דאום, פרופ 'ניסים קלדרון, הסופר אשכול נבו, ד"ר שלי גולדברג  ועוד ועוד. התכנית מאפשרת הצצה לאירועים, למקומות ולאישים אשר עומדים במרכזה של העשייה התרבותית והמציאות הישראלית על פניה המגוונים. לפרטים ולהרשמה: הרשות לתרבות ואמנות, אגף תרבות 9650494

כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון