אפשר להציע לכם חברות?

תמונה של באנר אני אוהב את ראשון
בתוך שנה אחת בלבד הצטרפו למעלה מ-15 אלף חברים לדף הפייסבוק של עיריית ראשון לציון *  מהפוסט שגרף למעלה מאלף לייקים ועד לתמונה ששבתה את ליבם של מאות תושבים *  סיכום שנה ברשת החברתית

אם פספסתם את הכתבה על הספרייה החדשה במקיף ה', או רציתם להתעדכן באירועי התרבות בעיר או סתם להתרפק מול תמונות נוסטלגיה של העיר, אתם מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק של עיריית ראשון לציון.

הדף שנפתח לפני שנה צבר עד עתה למעלה מ-15 אלף חברים שמקבלים עדכונים שוטפים על כל מה שנעשה בעיר וכן דיווחים ועדכונים על פעילויות תרבות, פנאי וספורט. במהלך מבצע "עמוד ענן" בלבד נוספו כ-4000 חברים שביקשו להתעדכן על האזעקות שנשמעו בעיר וכמובן עדכונים בזמן אמת על קיום הלימודים במוסדות החינוך.

מתוך עשרות הפוסטים והתמונות שפורסמו, הפוסט הפופולארי ביותר בשנה האחרונה פורסם בתחילת חודש דצמבר 2012 ועסק בהפחתת תעריף הארנונה ב-2% וזיכוי רטרואקטיבי לתושבי העיר. 1014 חברים "אהבו" (like) את הפוסט ו-56 נוספים שיתפו אותו על הקיר שלהם.

הפרסום שרשם את שיא החשיפה, היה על מרכז הספורט החדש שיוקם במערב העיר, למעלה מ-15 אלף גולשים קראו על בריכות השחייה, חדרי הכושר, הג'ימבורי וחדרי החוגים שיעמדו לרשות התושבים.

מתברר גם שהגולשים אוהבים מאוד תמונות נוסטלגיות, באדיבות מוזיאון ראשון לציון הועלתה תמונה ישנה מ-1984 של המדרחוב ברוטשילד כשעוד היה כביש, התמונה שבתה את ליבם של החברים ועוררה עשרות זיכרונות נוסטלגיים.

פוסט נוסף שריגש כ-350 חברים שלחצו like היה סיפורה של משפחת פרץ וזוג כלביהם שהסתבכו זה בקולר של זה והיו בסכנת חיים. בזכות תושייתם של עובדי התברואה שחלפו בסמוך ופקח מהשירות הוטרינארי ששחרר את הכלבים, נצלו חייהם.

מהנתונים הסטטיסטים של דף הפייסבוק עולה עוד כי כ-60% מהחברים הן נשים ולמעלה ממחצית החברים בגילאים 18 עד 34.

ראש העיר, דב צור, בירך על ההתעניינות הערה של תושבי העיר ואמר: "הרשתות החברתיות הן כלי נוסף המאפשר דיאלוג שוטף עם התושבים. מצד אחד אנו מעדכנים ומספרים על הנעשה בעיר ומצד שני הוא מאפשר לנו להיות קשובים לפניות התושבים. כלי זה מצטרף לערוצי תקשורת נוספים שהעירייה מעמידה לרשות התושבים, בניהם אתר העירייה, מוקד העירייה, יישום לסלולר ועוד".

 כתב: יניב אוחנה,  סגן דוברת עיריית ראשון לציון

14 בינואר 2013