תוכנית לילות אקטיביים בראשון לציון

תמונה של דב צור נושא דברים
 

במסגרת תוכניות הקיץ של העירייה:

לילות אקטיביים בראשון לציון

במסגרת התוכנית של אגף הנוער והצעירים יתקיימו פעילויות לנוער בשישה מוקדים מרכזיים בעיר בשעות הלילה, על מנת למנוע שוטטות ולספק לבני הנוער תעסוקה מעניינת ומעשירה בלילות חופשת הקיץ

תוכנית "לילות אקטיביים", ביוזמת אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון, מתווספת לשפע הפעילויות המוצעות לנוער ולצעירים בחופשת הקיץ, על מנת למנוע את שוטטותם של בני הנוער ולייצר עבורם פעילויות מעשירות לשעות הקטנות של הלילה.

בלילות חופשת הקיץ, בימים שלישי וחמישי בין השעות 11:00-03:00, יופעלו בני הנוער בפריסה עירונית רחבה בשישה אזורים בעיר, כך שכל נער ונערה יוכלו להצטרף לפעילות סמוכה למקום מגוריהם. תוכניות ההפעלה מתמקדות בנושאים אטרקטיביים עבור בני הנוער; הרקדות, פעילויות ספורט, טורניר כדורגל, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול, מופעי להקות צעירות ופעילויות רבות נוספות לשעות הקטנות של הלילה.

מטרת התוכנית היא לאפשר לבני הנוער פעילויות בקרבת מקום מגוריהם, כל שללא הסעות וטרטורים להורים, יוכלו הצעירים ליהנות מתעסוקה בלילות חופשת הקיץ.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"חופשת הקיץ ידוע כתקופה "מועדת לפורענות" בקרב בני הנוער, אשר מפאת עודף זמן פנוי, נוהגים לעסוק בפעילויות המלוות ברעש ומטרד עבור תושבי העיר. השנה, כחלק ממהלך כולל של השקעה בבני הנוער יזם אגף הנוער והצעירים של עיריית ראשון לציון תוכניות רבות עבור בני הנוער בחופשת הקיץ. ייחודה של תוכנית "לילות אקטיביים", בשונה מן הפעילויות הרבות המוצעות לנוער, טמון בכך שאנו מגיעים אל בני הנוער, אל המוקדים המרכזיים הסמוכים לשכונות, כך שכל נער ונערה יכולים להגיע ללא כל מאמץ וליהנות מפעילות מעניינת, כיפית ומעשירה אשר איננה מהווה מטרד לאיש. בהזדמנות זו אבקש לאחל לתלמידי העיר חופשה נעימה, מהנה ובטוחה".

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן: כחלק מן המאמץ של אגף הנוער והצעירים להניע יוזמות להפעלתם של בני הנוער בלילות הלבנים של חופשת הקיץ נולדה יוזמת "לילות אקטיביים". אנו רואים היענות גדולה לתוכנית, אשר מאז החלה מושכת אליה בין 150-250 נערים, לכל מוקד בכל ערב פעילות. אחת הסיבות לכך גלומה ביתרונה המובהק של התוכנית, והיא שכל הפעילויות קורות בקרבת מקום המגורים של הילדים. איתרנו את המוקדים בהם קיים צורך והגענו להפעיל את הנוער. הנערים מגיעים למוקדים ללא צורך בהסעות, עם החברים שהם מכירים מן השכונה ורגילים לבלות עמם והדבר לא פוגע ברצף ההתנהלות של בן הנוער הממוצע בחופשת הקיץ".

מוקדי "לילות אקטיביים" פרוסים בשישה מוקדים בעיר להלן ויפעלו בימי שלישי וחמישי בין השעות 11:00-03:00 בלילה:

· מרכז באלאנס "רביבים"

· המרחב בקריית גנים

· מבנה הצופים בנווה חוף

· מבנה הנוער העובד ברמת אליהו

· מועדון נחשונית בקריית ראשון

· מבנה הבית למדע ועמדה בשכונת רמב"ם

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

4 ביולי 2011