לילות שקטים גם בליל הסדר

 

החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת הפסח

במסגרת תוכנית "לילה שקט" יתקיימו סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בימי החופש בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור 

בחברה לביטחון נערכים לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הפסח. במסגרת זו תפעיל החברה, את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. המבצע החל ביום שישי האחרון (15.3.13) ויסתיים עם תום החופשה. כפי שהיה בשנה שעברה, תיקח משטרת ישראל חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה.

 אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון, בראשותו של אשר חן, ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

בחברה לביטחון נערכים גם לשעות בהן המוני בית ישראל יהיו מסובים לשולחן בערב החג. בחברה יפעלו למניעת פריצות לבתים ויקיימו סיורים בתדירות גבוהה בשיתוף פעולה עם המשטרה.

ראש העיר, דב צור: "אנו יודעים כי חופשת הפסח היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. לכן, גם השנה נערכנו באופן מיוחד כדי לשמור על חג שקט ובטוח. חג שמח לכל תושבי העיר". 

מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"החברה לביטחון וסדר ציבורי פועלת בכל ימות השנה להבטיח את שגרת החיים בעיר ולהעניק לתושבים ביטחון ותחושת ביטחון. נערכנו כראוי להתמודדות עם הפרעות לסדר הציבורי גם בחג הפסח במטרה לאפשר לכל תושבי העיר והבאים בשעריה לחגוג את חג הפסח כהלכתו, בשקט ובבטחה. אני מאחל לכולנו חג שמח, כשר ומהנה".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני:"התוכנית "לילה שקט" הוכיחה את יעילותה בשטח. אנו תקווה כי בזכות הפעילות המאומצת, ייהנו כולם מחג פסח שקט ונעים".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

18 במרץ 2013