לילות שקטים גם בליל הסדר

לראשונה, החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת הפסח

החל מיום חמישי הקרוב, תפעיל החברה לביטחון וסדר ציבורי את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש, על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש; ולראשונה, השנה החליטה משטרת ישראל לקחת חלק מלא בפעילות

בחברה לביטחון נערכים לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הפסח. במסגרת זו תפעיל החברה, את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. המבצע יחל ביום חמישי הקרוב ויסתיים עם תום החופשה. והשנה, החליטה משטרת ישראל, לקחת חלק מלא בפעילות בשל מגמה חדשה, במסגרתה תיקח המשטרה חלק פעיל בעבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה.

 אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון, בראשותו של אשר חן, ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב פקח או מאבטח שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:30, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

 במקביל לפעילות הפקחים למיגור מפגעי רעש וונדליזם, גיבשו בחברה לביטחון תוכנית יחד עם אגף הנוער בעירייה והחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, שתכליתה הסדרת מקומות בילוי אלטרנטיביים לבני הנוער וקיום פעילויות במרכזים הקהילתיים, כך שהשהייה בהם לא תפגע באיכות החיים של התושבים.

בחברה לביטחון נערכים גם לשעות בהן המוני בית ישראל יהיו מסובים לשולחן בערב החג. בחברה יפעלו למניעת פריצות לבתים ויקיימו סיורים בתדירות גבוהה בשיתוף פעולה עם המשטרה.

 ראש העיר, דב צור: "אנו יודעים כי חופשת הפסח היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. לכן, גם השנה נערכנו באופן מיוחד. הכנו מגוון רחב של פעילויות לבני הנוער ולצד זאת, תגברנו את ניידות החברה לביטחון שינועו בעיר וישמרו על הסדר גם בלילי הסדר. חג שמח לכל תושבי העיר". 

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"החברה לביטחון וסדר ציבורי פועלת בכל ימות השנה להבטיח את שגרת החיים בעיר ולהעניק לתושבים ביטחון ותחושת ביטחון. נערכנו כראוי להתמודדות עם הפרעות לסדר הציבורי גם בחג הפסח במטרה לאפשר לכל תושבי העיר והבאים בשעריה לחגוג את חג הפסח כהלכתו, בשקט ובבטחה. אני מאחל לכולנו חג שמח, כשר ומהנה".

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני:"אנחנו צריכים למצוא את האיזון שבין הצרכים של בני הנוער מחד, שמבקשים לבלות וליהנות מהחופשה, ומאידך, הצרכים של תושבי העיר, המבקשים לישון בשקט. תכנית "לילה שקט" הוכיחה כבר את יעילותה בשטח ועם זאת, אנו מבקשים להגביר באופן תמידי את יעילות עבודתנו ולכן השנה נעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם משטרת ישראל, שתיכנס עמנו לפעילות ביתר שאת. אנו תקווה כי בזכות הפעילות המאומצת, כולם ייהנו מחג פסח שקט ונעים".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

26 במרץ 2012