להתפשט? לא בחוף ראשון לציון

 

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה את הצעת חוק העזר, הסדרת מקומות רחצה התשע"א-2011, הקובע כללי התנהגות במקומות רחצה מוכרזים בראשון-לציון; איסור שהייה בעירום בחוף הים, חובת פיקוח על ילדים עד גיל 9 והסדרת רגולציה לעניין השכרת כסאות, שמשיות ומיטות, הם רק חלק מהחידושים שמביא עמו חוק העזר

בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר, אושרה הצעת חוק העזר לראשון לציון (הסדרת מקומות רחצה), התשע"א-2011.

חוק העזר החדש מחליף חוק עזר קיים, משנת 1966, וקובע כללי התנהגות במקומות רחצה מוכרזים בראשון-לציון.

 בין יתר הדברים, חוק העזר מתווה הוראות בעניין הגבלת הרחצה בים לשעות הרחצה בלבד ואיסור גלישה ושיט בגלשן גלים, רוח ובאופנוע ים, אלא בחוף שהוכרז כמותר לספורט ימי.

 כמו כן, קובע החוק חובת פיקוח על ילדים מתחת לגיל 9 ואיסור על שהייה בעירום בשטחי חוף הים, לכל מי שגילו מעל 6 שנים.

 בנוסף, מסדיר החוק את נושא השכרת הציוד בחוף הים, וכך, לא ניתן להשכיר או להעמיד ציוד כגון מיטות שיזוף, שמשיות וכסאות, בשטח החוף, אלא לפי היתר שניתן על ידי ראש העירייה ובמקום שנקבע לכך על ידיו. החוק עוסק גם באיסור הפגיעה בשלום הציבור ובסדר הציבורי בחוף הים, בכל הקשור להשלכת פסולת, יצירת מפגעים, הבערת אש, נסיעה ברכב ובאופניים ואיסור בדבר עיסוק בקבצנות בחוף הים.

 ולסיום, לתשומת לב בעלי הכלבים, חוק העזר קובע איסור על כניסת בעלי חיים לחוף, אלא למקומות שהותרו לכך באופן מיוחד.

 הצעת חוק העזר אושרה על ידי מועצת עיריית ראשון לציון וכניסתו של החוק לתוקף כפופה לאישור שר הפנים ולפרסומו ברשומות.

 חבר המועצה, מחזיק תיק חוף הים, ישראל דואני:"חוף ימה של ראשון לציון מהווה את אחד מנכסיה היקרים ביותר של העיר. אנו פועלים בכל ימות השנה על מנת לשמור על החוף, על התנהלותו התקינה ועל הסדר הציבורי בו. כניסתו לתוקף של החוק החדש תסייע לנו בעבודתנו השוטפת ותגביר את היכולת שלנו לאכוף חוקים אשר יהפכו את שהייתם של התושבים בחוף הים למסודרת, מהנה ובטוחה הרבה יותר".

  כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

11 ביולי 2011