הכלב שעבר התעללות מחפש בית

המשטרה החליטה להגיש כתב אישום נגד תושב ראשון לציון שהתעלל בכלבו * הפרשה שנחשפה לפני כחודש גרמה לזעזוע רב לאחר תמונה של הכלב ברצועהשהתברר כי הרקע למעשה הוא התפרצות זעם של בעל הכלב על כך שכלבו אכל את ארוחתו. במקביל הוחלט להוציא את הכלב מרשותו של החשוד * עתה פועלים למצוא בית חם לכלב * בשירות הווטרינרי מזכירים כי ישנם 20 כלבים נוספים המחפשים בית חם

האירוע התרחש לפני כחודש, שכנים הזעיקו  את המשטרה ודיווחו על צעקות ויללות מצוקה של כלב העולות מדירה סמוכה. בהגיעם לדירה מצאו אדם החשוד כי חתך את הכלב שלו בסכין בגבו ובזנבו עד העצם. לחוקרים סיפר כי הסיבה - הכלב אכל לו את הנקניק שלו.  למרות חומרת האירוע התברר כי זו לא פעם ראשונה שהכלב עבר פגיעה מצד בעליו וכי  בכלב שמוכר לשירות הווטרינרי לאחר שנמצא בעבר משוטט למעלה משבוע ימים. הכלב היה אז ידידותי ונחמד מאוד והוחזר לבעליו לאחר שזה הגיע באיחור מה לדרוש עבורו. הפעם, מספרים הווטרינרים בשירות הווטרינרי העירוני, הכלב היה מפוחד ומבוהל, תוך כדי שהוא סובל מחתך עמוק בבסיס הזנב ושריטה בגבו.
הכלב טופל על ידי מנהל השירות הווטרינרי- ד"ר יהונתן אבן צור וד"ר תומר ניסימיאן. הכלב הורדם, זנבו נתפר והוא טופל באנטיביוטיקה ושיכוך כאבים, בסיום הטיפול, מצבו של הכלב מצוין והוא מתלוצץ עם רופאי השירות הווטרינרי.
בהתאם לחוק, מחויב השירות הווטרינרי להמתין 20 יום לפני שמחפשים בית מאמץ לכלב שהוחרם. עתה, עם הגשת כתב אישום בגין עבירה על חוק צער בעלי חיים, מחפשים בשירות הווטרינרי בית חם ואוהב, מדובר בכלב מעורב ומורס בן שנתיים. בשירות הווטרינרי שבים ומזכירים כי ישנם 20 כלבים נוספים שנמצאו משוטטים ללא בעלים, הכלבים טופלו, חוסנו ועוקרו על ידי צוות השירות הווטרינרי.

קרדיט צילום: עידן גרוס

כתב: יניב אוחנה 22.7.2013
סגן דוברת עיריית ראשון לציון