מכניסים צבע לרמת אליהו

 הסדנא לאומנויות ברמת אליהו זכתה לשדרוג משמעותי בהיקף של שלושה מיליון שקלים *

עוברי אורח יוכלו להתרשם מהמבנה שזכה למתיחת פנים חיצונית בסגנון מודרני ויצירתי בדמות מכולות (קונטיינרים) צבעוניות

במסגרת ההשקעות האדירות בשכונת רמת אליהו, שופץ מבנה הסדנה לאומנויות בהשקעה של שלושה מיליון שקלים.

במסגרת העבודות, שופץ כל המבנה והוסף שטח של 130 מ"ר, הוקמו במקום תשתית לקפיטריה שתפעל במקום, גלריה להצגת עבודות אומנות מתחלפות ומתחם סדנאות פתוח. כמו כן הותקנה מעלית חדשה להנגשת נכים. בחלל המבנה הוצבו פסלים אינטראקטיביים חינוכיים לרווחת התושבים. גם עוברי אורח באזור יוכלו להתרשם מהמבנה שזכה למתיחת פנים חיצונית בסגנון מודרני ויצירתי בדמות מכולות (קונטיינרים) צבעוניות.

הצבעים המיוחדים נבחרו על ידי האדריכלית מתוך כוונה ליצור קומפוזיציה עליזה ורעננה המשלבת בין כתמי צבע חומרים וטקסטורות שונות. הייתה שאיפה ליצור סקרנות ותגובה של עוברי האורח ולא להותירו כמבנה קונבנציונאלי ורגיל בשכונה. זו גם הסיבה שהוחלט לפתוח את רחבת הכניסה לכיוון הרחוב הראשי במטרה להזמין את הקהל הרחב פנימה.

האגף לבנייה ציבורית במינהל ההנדסה שהיה אמון על העבודות מסר כי במקום נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים ובאנרגיה חסכונית.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר: "אנו משקיעים תקציבים אדירים על מנת לקדם את שכונת רמת אליהו, וזה בא לידי ביטוי הן בהשקעה בתשתיות פיזיות והן בתכנים, לצורך כך גם הקמנו מנהלת שמטפלת טיפול ממוקד בשכונה. בין השאר, אנו משקיעים בחינוך הפורמאלי והלא-פורמאלי, הסדנה המשודרגת היא בדיוק השילוב של השניים. אני משוכנע שהסדנה לאומנויות תמשוך תושבים מהשכונה ומכל רחבי העיר, אשר ייהנו מן הפעילות והשהות במתחם המחודש".

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק רמת אליהו, שמעון טרבלסי:"אנו פועלים בכל ימות השנה על מנת לשפר את רווחת התושבים בשכונת רמת אליהו. ברצוני לברך על שדרוג הסדנה לאומנות בהשקעה כה גדולה. חשוב להדגיש, כי לא נסתפק בזאת, ונמשיך לפעול לטובת העשרת שכונת רמת אליהו בפעילויות תרבותיות וחינוכיות הן בפן הפיזי והן בפן החברתי-ידינו עוד נטויה". 

לפני ואחרי...

 

כתב: יניב אוחנה , סגן דוברת העירייה

4 במרץ 2013