צעירי העיר ייצגו את ישראל במחנה קיץ בינלאומי

שבעה בשביל כולם 
שבעה צעירים עמלים בימים האחרונים על הכנת תערוכה שתציג את התרבות הישראלית *  הם גם כותבים  מחזה על ההיסטוריה היהודית ומאגדים מחרוזת שירים עבריים וזו רק ההתחלה * בעוד מספר ימים הם יעלו על מטוס למחנה קיץ בינלאומי ברוסיה וייצגו את ישראל בפני מאות בני נוער מרחבי העולם

כל קיץ, בעשרים השנים האחרונות, נאספים מאות בני נוער מרחבי העולם למחנה קיץ בינלאומי של הארגון הגרמני Sportjurgend, ששם לעצמו למטרה להפגיש בני נוער מרחבי העולם למפגשים בין תרבותיים על בסיס סובלנות, כבוד הדדי והזדמנויות משותפות. בכל שנה, משגרת מדינת ישראל משלחת מייצגת. השנה, לרגל שנת ה-130 לראשון לציון, נבחרו צעירי העיר לייצג את המדינה.

באגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון קיימו בחודשים האחרונים מיונים בקרב בני נוער הפעילים בתוכניות קשרי החוץ של האגף. בתום מיונים שבין היתר לקחו בחשבון את ותק המשתתפים בתוכניות האגף, היכולת לעמוד מול קהל, הכרות עם המדינה והמורשת הישראלית ועוד, נבחרו אליזבט ויסבורד, יובל לידן, גיא בינדרמן, דביר אבירם, ספיר יששכר, ויקי בריל ועידן ירחי שצפויים לפגוש מאות בני נוער מגרמניה, איטליה, ספרד, לטביה, פולין, שבדיה, פינלנד, סין , סרביה, בוסניה, אוקראינה, בלרוס ורוסיה.

מחנה הקיץ ממוקם במקום פסטורלי באחד מהאזורים היפים ברוסיה. בין נהרות ויערות, מסתתר לו כפר נוער ציורי שמשמש במהלך השנה פנימייה.

כל נציגי מדינה מגיעים למחנה עם מיצגים ואביזרים שמייצגים את מדינתם. במהלך שבועיים יתוודעו בני הנוער אחד לשני באמצעות סדנאות יצירה, אומנות, תיאטרון, קולנוע, ריקוד, מחול ועוד.

באגף הנוער והצעירים יודעים שאומנם הצעירים נשלחים לייצג את מדינת ישראל, אבל מכיוון שראשון לציון היא אחת המושבות הראשונות בישוב היהודי ונכסי צאן ברזל נוצרו כאן, הצעירים ידעו לייצג גם את עיר היין.

דביר אבירם, תלמיד י"א, שבשנה האחרונה היה פעיל בתוכנית מודל האו"ם, מספר על ההתארגנות למחנה הקיץ: "אנחנו מכינים כמה דברים לקראת הפעילות שם, אנחנו עובדים עכשיו על עמדה לתערוכה שיהיו בה דברים שמייצגים את התרבות והאומנות הישראלית, בנוסף אנחנו מכינים מחזה על ההיסטוריה הישראלית שתעסוק בדמות ההרואית של העולה הישראלי ומאגדים שירים ישראלים שננגן ונשיר עם שאר בני הנוער במחנה, ויש עוד פעילויות. אני מאוד שמח שייצא לי להשתתף בחוויה הזאת ולקדם את ההבנה בין עמים דרך הצעירים, מבחינתי זו שליחות ואני מייצג את העיר והמדינה."

גם אליזבט ויסבורד, בוגרת י"ב שנטלה חלק בתוכניות דיפלומטים צעירים ומודל האו"ם באגף הנוער והצעירים, מתרגשת לקראת הנסיעה: "הרושם שאנחנו נשאיר עליהם זה הרושם שיהיה להם על ישראל בשנים הבאות, זו אחריות גדולה. יש פה כמה בנות שהן מתגייסות כמה ימים אחרי החזרה, והם בחרו לייצג את הארץ ולא לבלות את החופש בים. אנחנו יודעים שישאלו אותי אם אני הולכת לצבא, אבל אנחנו נסביר להם שלא נולדנו עם נשק בידיים ואנחנו לא מכונות מלחמה, אלא אנחנו צעירים רגילים כמו כולם."

צילום : אריק מור

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

14 ביולי 2013