מהפכת הרחובות בראשון לציון

תמונה של רחוב
 משדרגים את רחובותיה הוותיקים של העיר - מן הפרט הקטן ביותר ועד לגדול , פרויקט "שפת רחוב" יוצא לדרך ב-22 רחובות ברחבי העיר

הרחובות אלקלעי, יוסף קארו, אחים סולימן, כצנלסון, עולי הגרדום, ויניק, דרובין, הירשפלד ועוד 14 רחובות ברחבי העיר ישודרגו לחלוטין עד לכדי יצירת רחובות חדשים אשר יעניקו לתושבים תחושת שיפור ניכר באיכות החיים

 מהפכה ברחובות העיר- פרויקט שפת רחוב יוצא לדרך ב-22 מרחובותיה הוותיקים של העיר: במסגרת תוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב כחלק מפרויקט "שפת רחוב"-בהשקעה של מעל 100 מיליון שקלים. העבודות יחלו בשלושת החודשים הקרובים.

מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ושינוי הרחוב עד ליצירת רחוב חדש אשר יעניק לתושבים תחושה של שיפור ניכר באיכות החיים. מדובר בפרויקט אדריכלי חדשני שיעניק לכל רחוב, בעיקר בשכונות הותיקות, ייחודיות משלו. לאחר שהחל הפרויקט ברחוב הגדוד העברי וברחוב אברבנל הוותיקים, 22 רחובות נוספים צפויים כעת לעבור חידוש  שדרוג משמעותיים.

 בין הרחובות שיכנסו בקרוב אל הפרויקט: אלקלעי, בית יוסף, יוסף קארו, אחים סולימן, עולי הגרדום, מרדכי פופל, פנינה ומשה, ראובן ובת שבע, דוידזון, שרירא, שפטל, יברבוים, הבריגדה, הכובש, כצנלסון,התקווה, גורדון, הפרדס הראשון, ויניק, דרובין, הירשפלד ורחוב רוטשילד בין ז'בוטינסקי לבן גוריון.

 שפת הרחוב עושה לרחוב משהו שונה, סיפר אדריכל העיר, אבנר אקרמן, העבודה תבוצע בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם של הרחובות לאורך שנים. בכוונתנו, מספר אקרמן,  לרצף את הרחוב, להתקין בו תאורה חדשה, לנטוע עצים, ולהציב ספסלים חדשים, וכל זאת ברצועת שירות צרה, אשר תותיר את המדרכה בעיקר להולכי רגל. הכוונה היא לנקות את הרחוב מהעומס הרב שיש בו, לייצר מצב בטיחותי יותר להולכי הרגל וליישם את חוקי הנגישות. במסגרת הפרויקט יעברו הרחובות שדרוג מלא, תכנון מחודש מבחינה תנועתית, הסדרת חניות ותחנות אוטובוסים, הנגשת הרחוב (לכבדי ראיה ונכים), וכאמור, ריהוט רחוב חדש.

 בעירייה תולים תקוות כי פרויקט זה יעניק מתיחת פנים משמעותית לרחובותיה הותיקים של העיר.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"במסגרת הפעילות שלנו לחידוש העיר הותיקה, אנו יוצאים לפרויקט רחב היקף שישנה את פניהם של הרחובות הותיקים. מדובר בפרויקט ייחודי, ראשון מסוגו בעיר, אותו בחרנו להתחיל ברחובות אברבנאל והגדוד העברי בעיר, דווקא משום היותם רחובות וותיקים. כעת, אנו יוצאים לשלב נוסף, במסגרתו ישודרגו לא פחות מ-22 מרחובותיה הותיקים של העיר. ברצוננו לשפר את פניהם באופן שלא נראה בעבר ולהעניק להם חזות משודרגת, חדישה, מקורית וייחודית. השינוי יעניק לתושבים תחושה של שיפור ניכר באיכות החיים וישרה על העיר כולה משב רוח רענן של חידוש וטיפוח על לבלי היכר".

 סמנכ"ל עיריית ראשון לציון, איתן דורון, שמרכז את הפרויקט אמר, כי בעת ביצוע העבודות תיתכן אי נוחות זמנית, אך הוסיף כי הוא בטוח שהתושבים יגלו הבנה:"על מנת לצמצם את אי הנוחות עד כמה שאפשר, נזדקק לשיתוף הפעולה של תושבי הרחוב-נבקש מכם להיות קשובים לדרישות הקבלן, בכדי לא לעכב את העבודות וכדי שנוכל לסיים את הפרויקט מהר ככל האפשר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

10 בדצמבר 2012