המאבק בעליית המחירים

  ראש העירייה, החבר בצוות המוביל את המאבק בעליית המחירים: "לא נפסיק את המאבק על הורדת תעריפי המים"

ראש העירייה, דב צור, החבר בצוות המוביל את המאבק בעליית המחירים במשק, בו חברים יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, יו"ר התאחדות התעשיינים ונציג המעסיקים, שרגא ברוש והמרכז לשלטון מקומי, אומר כי ראשי הרשויות לא מתכוונים לוותר על הדרישה להוריד את מחירי המים.

צור: "מה שקרה לאחרונה זה הצטברות של גזירות שמכבידות על הכיס של האזרח. ביניהן, עלייה משמעותית במחיר המים, עלייה במחירי הדלק, עלייה במצרכי יסוד ועוד. הצעדים הללו פוגעים בכיס של כמעט כל אחד מאזרחי מדינת ישראל. אני שמח שראש הממשלה נענה במידה מסוימת לקריאתנו והקשיב לרחשי הציבור. אבל לא די בכך. אפשר  וצריך להילחם נגד הגזירות הללו ואנו לא מתכוונים להסתפק בהקלות שהציעו ראש הממשלה ושר האוצר".

 בסוגיית המים, הסביר צור במסגרת הדיונים עם האוצר ומשרד ראש הממשלה את הבעיה: "בראשון לציון פועל תאגיד מים רווחי, שתושבי העיר לא יכולים ליהנות מרווחיו. מכיוון שהתאגיד הינו חברה המחויבת במס, למחיר המים מתווסף המע"מ, על הרווחים נגבה מס ואם התאגיד רוצה לחלק דיבידנד, כלומר להחזיר חלק מהרווחים לבעליו – העירייה - הוא צריכה לשלם עוד 25% מס". "מדוע?" שאל צור, "הכסף של תושבי ראשון לציון צריך להגיע לאוצר המדינה ולא לקופת העירייה?". צור הוסיף, "רציתם לייעל את משק המים – ייעלתם אותו. אבל למה לוקחים את הרווחים לקופת האוצר? במקום להוריד את מחיר המים לתושבים או להחזיר את הכסף לעירייה, שתעשה בו שימוש למען התושבים".

 בעקבות מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה ושר האוצר, אמר צור: "אנו לא מסתפקים בהוזלה השולית שהציע האוצר, שאיש גם אינו מבין את טיבה. עדיין לא פתרנו את בעיית תאגידי המים, ואת יכולת העירייה להשתמש ברווחים ממשק המים להורדת תעריף המים לציבור, או לעשות בהם שימוש לצרכי ציבור אחרים, באופן שמשוחרר ממס".

 צוות המאבק החליט להמשיך את המשא ומתן עם האוצר בניסיון להגיע להסכמות בנושא זה ובנושאים אחרים.

 כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה