בראשון לציון מעבירים את זה הלאה

תמונה של משאית זבל ועובדי התברואה
לפני כחודשיים מצאה לאה זורמן ארנק בצידי הכביש בתל אביב, במשך יום שלם היא ניסתה לאתר את בעליו עד שהחזירה לו את השלל.

בסוף השבוע האחרון זה קרה לה, במהלך קניות היא איבדה את ארנקה, אבל אז היה זה תורם של עובדי התברואה בעיריית ראשון לציון שהבחינו בארנק בין הררי הפסולת "אני מאמינה שמי שעושה טוב, הטוב חוזר אליו" אמרה

ביום שבת לפני כחודשיים, מצאה לאה זורמן ארנק בצידי הכביש בתל אביב, במשך יום שלם היא ניסתה לאתר בכל דרך את בעליו "היה שם כסף מזומן וכרטיסי אשראי, אמרתי לעצמי שאני חייבת לאתר אותו באותו יום לפני שהוא יבטל את כל הכרטיסים, אני יודעת איזה כאב ראש זה". בסופו של דבר הבעלים אותר והודה לה מקרב לב על טוב ליבה ועל המאמצים שהשקיעה.

ביום שישי האחרון היה זה תורה לאבד את הארנק כשהייתה בקניות בראשון לציון "במהלך הקניות הבחנתי שהתיק צד שלי פתוח, חיפשתי בפנים ולא מצאתי את הארנק, הבנתי שכייסו אותי. רצתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה אבל היה לי ברור שהארנק וחפציי האישיים לא ישובו אלי. הארנק לבדו שווה הרבה מאוד כסף" היא מספרת.

ביום ראשון בבוקר היא התכוונה להתקשר ולבטל את כל הכרטיסים שהיו בארנקה, אלא שאז צלצל הטלפון, מן העבר השני היו אלה אורן כהן, דוד מלכה ורוני טיטצני,  עובדי תברואה בעיריית ראשון לציון, שבמהלך פינוי האשפה בבוקר, הבחינו בארנק מבצבץ בין הררי הזבל "זה היה ארנק יפה של נשים ולצידו היו זרוקים כמה מסמכים, עצרנו את הפריקה וחיפשנו פרטים של הגברת, כשצלצלנו אליה היא לא האמינה שמצאנו את הארנק ולא הפסיקה להודות לנו".

באותו היום הגיעה זורמן לקחת את ארנקה "אין לי מילים לתאר את האכפתיות, הענווה והאנושיות של העובדים. הם נתנו לי את הארנק והוסיפו בחצי התנצלות שזה כל מה שהם מצאו". לשמחתה של זורמן שום דבר לא היה חסר בארנק "בשורה התחתונה אני מאמינה שמי שעושה טוב, הטוב חוזר אליו".

 קרדיט צילום: עידן גרוס

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

20 בינואר 2013