מחזקים את יוצאי העדה האתיופית בראשון לציון

 

תוכנית לתגבור והזנה בקרב תלמידי העדה

במסגרת התוכנית משקיעה עיריית ראשון לציון כ-1,100,000 שקלים במפעל הזנה; צור:"לא משאירים אף אחד מאחור"

 במספר בתי ספר בעיר ראשון לציון מתקיימת "תוכנית חומש" שמטרתה לחזק את יוצאי העדה האתיופית. במסגרת התוכנית מקבלים התלמידים מספר שעות תגבור במקצועות הליבה במשך יומיים עד ארבעה ימים בשבוע, לפי הצורך.

 מדובר בתכנית תוספתית המופעלת על ידי עיריית ראשון לציון בשיתוף משרד החינוך, המאריכה את יום הלימודים ליוצאי העדה האתיופית בשמונה בתי ספר בעיר.

 נוסף לתגבורים, מפעילה עיריית ראשון לציון מפעל הזנה לתלמידים בהשקעה של 1,100,000 ₪. עד כה מדובר היה בארוחה קלה אך מהשנה יקבלו התלמידים ארוחה חמה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות בעיר. המדיניות שלי היא שלא משאירים אף אחד מאחור. כל הזקוקים לחיזוקים ולתגבור מקבלים לפי הצורך. חשוב לי מאד לחזק את התלמידים יוצאי העדה האתיופית ולהעניק להם את כל הדרוש על מנת להקל עליהם ולסייע להם לצמצם כל פער קיים. התכנית הזו מצטרפת לשורת יוזמות שאנו נוקטים על מנת לחזק את התלמידים יוצאי העדה ועל מנת להעניק להם את כל הכלים להשתלב בחברה הישראלית ונמשיך לעשות כן".

 ראש מנהל החינוך, אריאלה ישראלי:"מנהל החינוך בעיריית ראשון לציון פועל ימים כלילות ומשקיע כספים, משאבים ותשומת לב בתגבור ובחיזוק השתלבותם של בני העדה האתיופית בתחום החינוך. בשיתוף עם משרד החינוך אנו מפעילים תוכניות שיסייעו לתלמידי העדה להגיע למיצויי מרבי של יכולותיהם. בטיפול והשקעה נכונים-לא תהיה זאת בעיה".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת העירייה

8 באוגוסט 2011