בהשקעה של 8.8 מיליון שקלים תקים מניב מכון ביוב חדש

  המכון החדש יהיה בעל יכולות תפוקה גבוהות מן הקיימות וישרת את תושבי העיר ב-40 השנים הקרובות לפחות

מכון ביוב 1א', הקיים בראשון לציון, נבנה בשנות ה 60 המאוחרות וממוקם בצומת גן הורדים. תפקידו הובלת הביוב מהאזור הדרום מזרחי של העיר ראשון לציון המאכלס מספר רב של תושבים, לשפד"ן. בשנים האחרונות, בשל גידול אוכלוסין באזור, החליטה הנהלת תאגיד המים "מניב" להקים מכון ביוב חדש בעל יכולת תפוקה גדולה יותר, שישרת את תושבי האזור ב- 40 השנים הבאות לפחות.

בהשקעה של 8.8 מיליון ₪, תקים מניב מכון ביוב חדש באמצעות חברת ג.א. מהנדסי הצפון, שנבחרה בהליך מכרז. בתום שנה וחצי של עבודות תסתיים בנייתו של מכון הביוב החדש שיכלול קוטר משודרג של קווי ביוב למכון וממנו. בחברת מניב מציינים כי כל הציוד שיפעיל את המכון הינו ציוד חדיש במסגרת שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שימנעו את מטרדי הריח באזור ויאפשרו את הרחקת הגבבה באופן יעיל תוך שימת דגש על שמירת איכות הסביבה.

 כתוצאה מאחזקה חכמה ויעילה, גם במכון הביוב הישן לא היו גלישות ביוב והנהלת התאגיד מתעקשת על כך שתעמוד ב-% 0 גלישות גם עם הפעלת מכון הביוב החדש.

 בסיום עבודות בניית המכון החדש ובהפעלתו ייהרס המכון הישן שפועל במקביל לבנייתו של המכון החדש, ונותן מענה לתושבי האזור בימים אלו.

 מנכ"ל תאגיד המים "מניב", יאיר דורי:"תאגיד המים מניב מנצל את כל האמצעים שברשותו על מנת להעניק לתושבי העיר את תשתיות המים האיכותיות ביותר בארץ. במקביל לפרויקט הקמת מכון הביוב החדש, אנו מקדמים מספר רב של פרויקטים שמטרתם ניהול משק מים יעיל, כאשר המרוויחים העיקריים הם תושבי ראשון לציון שזוכים ליהנות מן המערכות המתקדמות ביותר לצד ניהול חכם וחסכני".

  יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012