ראשון לציון במקום הראשון

ראשון לציון במקום הראשון בשביעות רצון התושבים מאזור מגוריהם ובתחושת הביטחון בסביבת המגורים

כך עולה מן הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שנערך בקרב 14 הערים הגדולות

ממצאי הסקר החברתי, אשר נוהגת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לפרסם מדי שנה, חושפים גם השנה, נתונים מעודדים באשר לעיר ראשון לציון. הסקר בוצע בשנת 2010 וממצאיו פורסמו בימים האחרונים. הסקר חושף את דירוג ארבע עשרה הערים הגדולות המונות לפחות 100,000 תושבים, על פי קריטריונים שונים. לפי הדירוג, העיר ראשון לציון נבחרה במקום הראשון בשלושת  קטגוריות מרכזיות, וכך  90.5% מתושבי העיר הביעו שביעות רצון מאזור מגוריהם, 78.8% דיווחו על תחושת ביטחון בסביבת המגורים ו-91% דיווחו על שביעות רצון גבוהה מדירות מגוריהם, בשיעור העולה על כל הערים האחרות בסקר.

 מלבד הקטגוריות בהן נבחרה ראשון לציון במקום הראשון, התבלטה העיר במספר גדול של קטגוריות נוספות. אחוז גבוה מאד מתושבי העיר ציינו כי הינם שבעי רצון מן היחסים עם שכניהם, בשיעור שמציב את ראשון לציון במקום השלישי. כמו כן, אחוז גבוה מתושבי העיר (66.2%) הביע שביעות רצון גבוהה מהניקיון באזור מגוריהם, בשיעור שמציב את ראשון לציון במקום השני,  ו- 69.4% מתושבי העיר, בני 20 ומעלה, מועסקים בשוק העבודה, בשיעור שמציב את ראשון לציון במקום השני גם כן.

 באופן כללי, ממצאי הסקר החברתי מציגים תמונה של תושבים המרוצים מתנאי הדיור שלהם מאיכות החיים בסביבת מגוריהם ומתחושת הביטחון הגוברת בעיר בשיעורים מהגבוהים ביותר מבין ארבע עשרה הערים הגדולות.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:" אני שמח לגלות כי תושבי העיר ראשון לציון חשים כי איכות חייהם משתפרת וכי אפילו בימים טרופים אלו, תחושת הביטחון של תושבי העיר, בשיעור הגבוה ביותר מקרב כל הערים הגדולות במדינת ישראל".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

18 ביוני 2012