ראשון לציון במקום הראשון בארץ במספר העתודאים בקרב בתי הספר המקיפים

 

הגימנסיה הריאלית ראשון לציון מתבלטת לטובה ברשימת מוסדות החינוך שמספקים את מרבית העתודאים לצה"ל

הגימנסיה הריאלית נמצאה במקום החמישי ברשימה הארצית של מוסדות החינוך המספקים את המספר הגדול ביותר של עתודאים לצה"ל; בארבעת המקומות הראשונים נמצאים בתי ספר סלקטיביים ולכן ראשון לציון נמצאת במקום הראשון במספר העתודאים מבתי הספר המקיפים

מדי שנה מתחרים מרבית בתי הספר התיכונים בארץ, סביב מספר הבוגרים שגויסו לתוכנית עתודה צבאית הנחשבת ליוקרתית ובעלת מוניטין, כך שבאופן טבעי מעידה על טיבם של המוסדות המובילים באספקת עתודאים.

בשנה האחרונה התגייסו לעתודה כ-1000 תלמידי תיכון מרחבי הארץ. הגימנסיה הריאלית בראשון לציון מדורגת במקום החמישי ברשימת המוסדות שסיפקו את מספר הבוגרים הגבוה ללימודי עתודה צבאית. בארבעת המקומות הראשונים מצויים בתי ספר סלקטיביים, כלומר, בררנים, שלא מקבלים בשעריהם כל מי שרוצה ללמוד בבית הספר, ולכן הגימנסיה הריאלית ראשון לציון מדורגת במקום הראשון מבין בתי הספר המקיפים במספר בוגריה המיועדים למסלול עתודה אקדמית.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"מדובר בהישג מרשים ביותר. אין ספק כי נתונים אלה מעידים על טיבה של הגימנסיה הריאלית כמוסד שמעודד הישגים גבוהים לצד ערכים של נתינה ותרומה למדינה-ישר כח".

מנהלת בית הספר, שוש וינטר:"כבית ספר שמחנך את בוגריו לשירות משמעותי בצה"ל חשוב מאד שתהיה קבוצה ראויה שתלמד בעתודה ותתרום מכישוריה ויכולותיה לחברה. אני גאה שהרוח של בית הספר הביאה אותנו למקום החמישי ברשימה המכובדת ומאחלת לכל תלמידינו בהצלחה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 בפברואר 2012