מעתה אמרו "מרום ראשון"

תמונה של מגרש משחקים
 צוריאל- אאוט מרום ראשון- אין

אכלוס השכונה החדשה נמצא בעיצומו ובעירייה שיתפו את התושבים למציאת שם המוסכם על רובם *

בשכונה החדשה יהיו למעלה מאלף יחידות דיור בבנייה שאינה צפופה

בתום תהליך שיתוף של תושבי שכונת צוריאל, התקיים בשבוע שעבר מפגש תושבי השכונה עם ראש העירייה, דב צור, וברוב קולות נבחר השם "מרום ראשון". שמה של שכונת צוריאל ניתן לה באופן טבעי על שם בעל השטח.

תושב המקום, רמי אליהו, מתאר את ההליך: "הייתה הצבעה וכמעט 80% מהדיירים הצביעו לשם 'מרום ראשון'. מעולם לא נפגשתי עם ראש העיר, אבל הוא היה יסודי לחלוטין, הגיעו כל אנשי המקצוע איתו והם נתנו תשובות לכל שאלה שהייתה לנו". תושב נוסף שנכח במפגש, רן בינר, הוסיף: "השם חשוב, זו שכונה חדשה שרוצה להיתפס כשכונה איכותית. על פי ההצבעה, הרוב היו מרוצים מהבחירה".

"מרום ראשון" הינה שכונת מגורים חדשה בצפון-מזרח ראשון לציון, צפויים להיבנות בה 1038 יחידות דיור בשטח כולל של כ- 180 דונם, כאשר מחצית מהן כבר נבנו. השכונה ממוקמת בין הרחובות מנחם גינדי מצפון, ד"ר יוסף בורג ממערב, כתריאל רפפורט מדרום, ורחוב מיכאל וחנה לוין ממזרח, ונחשבת לשכונה בעלת נגישות רבה, משום שהיא קרובה מאוד ליציאה הצפונית-מזרחית לכביש 44 וקרובה לצירי תנועה המובילים למרכז העיר, לתחנת רכבת ראשונים ולמתחם הבילויים המתחדש.

השכונה מתוכננת ומאופיינת בבנייה שאינה צפופה, בניינים בבנייה רוויה של 6 עד 9 קומות, שורת קוטג'ים דו- משפחתיים בצפונה ובמרכזה (כ- 60 יח"ד), ושלושה מגדלים בני 14 קומות בפינה הדרום-מזרחית.

בשכונה מתוכננים שטחי ציבור הנותנים מענה מלא לצרכיה: עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה, יפתח בית הספר החדש שנבנה בעלות של כ-14 מיליון שקלים, תוך יישום עקרונות ידידותיים לסביבה. הוא משתרע על שטח של למעלה מ-3000 מ"ר ויכלול 18 כתות. החברה הכלכלית נמצאת בשלבי סיום הפיתוח, כך למשל שלוש גינות שכונתיות נחנכו וגינה שכונתית נוספת נמצאת בשלבי הקמה. הגינות משתרעות על שטח של 3-4 דונם כל אחת. כמו כן, בימים אלה מקודמת בנייתו של גני ילדים בצפון מערב השכונה ומוקמות שתי מזרקות בכניסה לשכונה.

השכונה גם סמוכה לפארק 50 הדונם שהולך ונבנה בימים אלה על שטח מחנה צריפין וייקרא "גן בעברית", ותושביה יוכלו ליהנות גם משטח ירוק זה, שבו יהיו פינות משחקים, מסלול הליכה ומסלול אופניים היקפי, מתקני כושר, מפלי מים, בריכה אקולוגית, בית קפה ואמפי קטן.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "היכן שניתן לקיים הליך דמוקרטי שבסופו החלטה המקובלת על רוב התושבים, אנחנו בעד לקיימו. השכונה החדשה קורמת עור וגידים והחברה הכלכלית משלימה במרץ את השירותים לתושב בשכונת 'מרום ראשון'".

בתמונות: חנוכת הגנים הציבוריים בשבוע שעבר

צילום: עידן גרוס

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביוני 2013