משקיעים בבטיחות

תמונה של השכונה
 

בהשקעה של 3 מיליון שקלים תבנה עיריית ראשון לציון גשר מעל שדרות הציונות על מנת לספק מעבר בטוח לילדי השכונה

בהשקעה של 3 מיליון שקלים, תבנה עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, גשר מעל שדרות הציונות, בין שני הכיכרות בשדרה. מטרתו העיקרית של הפרויקט הוא לספק מעבר בטוח לילדים שיתגוררו בשכונה החדשה, אל קריית החינוך והמתנ"ס הנבנים בשכונה.

 בימים אלו נבנית בשכונה קריית חינוך בסדר גודל ובסטנדרטים מהגבוהים ביותר. על שטח של 50 דונם נבנית קריית חינוך מרהיבה בהשקעה של 24 מיליון שקלים ומתנ"ס שיכלול בריכת שחייה חצי אולימפית, אולם ספורט מודרני ומשוכלל, חדר כושר, חדרי חוגים וכל השירותים הנלווים, בהשקעה של כ- 35 מיליון שקלים. על מנת לייצר רמת בטיחות גבוהה, החליט ראש העירייה  לבנות את הגשר על מנת למנוע חציית כבישים מיותרת עבור תלמידי קריית החינוך.

הפרויקט נמצא כעת בשלבי תכנון והעבודות צפויות להסתיים בסוף השנה הנוכחית, 2012.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"אנו עושים את המקסימום המרבי על מנת לשמור על בטיחותם של הילדים בכל העיר. אני מאמין שבתכנון נכון אפשר לייצר סביבה בטוחה לעשורים הבאים. הגשר הזה יעניק להורים ראש שקט ולילדים מגוון אפשרויות לתעסוקה מהנה ובטוחה – ואלו בסופו של דבר תורמים לאיכות חיים גבוהה בעיר".

 יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר:"החברה הכלכלית מבצעת מספר פרויקטים במסגרת פיתוח שכונת נחלת יהודה, שמהותם שיפור פניה של סביבת המגורים בשכונה, מתקני חינוך, תרבות וספורט, וכעת, כל אלו בנוחות מרבית תוך שמירה על בטיחותם של העוברים בדרך".

 מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, מספר כי בנוסף לגשר שייבנה במקום, יבנה גם מעבר תת קרקעי להולכי רגל מצידה השני של קריית החינוך, שנמצא כבר בשלבי ביצוע:"השאיפה היא שילדים לא יעברו כבישים על מנת להגיע לבתי הספר ולמתנ"ס ובכך ליצור מעבר בטוח לשימוש הילדים והתושבים בשכונה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 בפברואר 2012