משקיעים בתרבות פנאי איכותית

תמונה של הדמיה למרכז החדש
  בהשקעה של קרוב ל-4 מיליון שקלים תבנה עיריית ראשון לציון מרכז קהילתי חדש בשכונת נעורים

 המרכז החדש, ייבנה לרווחתם של תושבי האזור במסגרת ההשקעה בתרבות פנאי איכותית לילדי ובוגרי השכונה; סביב המרכז ייבנה מתחם ציבורי מפותח שיכלול  מבנה חדש לתנועת הנוער "מחנות העולים", שנמצא בימים אלו בבניה, מגרשי ספורט, גני ילדים ועוד

במסגרת ההשקעה בתרבות פנאי איכותית לתושבי כל השכונות, מקימה עיריית ראשון לציון בשיתוף מפעל הפיס, בהשקעה של קרוב ל-4 מיליון שקלים, מרכז קהילתי חדש בשכונת נעורים בעיר.

 על בנייתו של המרכז החדש אמון האגף לבנייה ציבורית בראשותה של אדריכלית ורד סולומון ממן, שמספרת כי המרכז החדש יתפרש על שטח של 500 מ"ר בסגנון מודרני, צעיר ועדכני שיקרין על סביבתו ויהיה עם הפנים אל הקהילה. סביבו ייבנה מתחם ציבורי מפותח שיכלול גם מבנה חדש לתנועת הנוער "מחנות העולים" (שנמצא בימים אלו בבניה), מגרשי ספורט, גני ילדים חדשים ועוד. מדובר בשינוי תפיסה בבניה הציבורית, המתכננת היום בראיה רחבה מתחמים שלימים של מבני ציבור, תוך שילוב בין מספר מבני ציבור חדשים כבר מבראשית.  תפישה זו מאפשרת שילוב וניצול טוב יותר של השטחים שבין המבנים לטובת ולרווחת הציבור.

 את המרכז הקהילתי תפעיל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אשר תציע לתושבים מגוון חדש ועשיר של חוגים ופעילויות הנותנים מענה לצורכי כל המשפחה, לילדים, לנוער ולמבוגרים, בתקווה כי כל אחד, בכל גיל יוכל למצוא פעילות שתביא לידי  ביטוי את יכולתו, העדפותיו וטעמו האישי. המרכז החדש אשר נבנה בנוסף ל-16 המרכזים הקהילתיים המופעלים היום ברחבי העיר, נמצא כעת בשלבי תכנון ובנייתו צפויה להסתיים בעוד שנה וחצי.  המרכז ייבנה ברחוב תנועות הנוער בשכונת נעורים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי האזור.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אומר: "בפתיחתו של מרכז קהילתי בשכונה אנו מעניקים לילדי נעורים וגם למבוגרים תוספת חינוכית של פעילויות בשעות הפנאי קרוב לבית. אנחנו רוצים ליצור עבור התושבים, ילדים כמבוגרים, מקום שיהיה זמין, נגיש ובטוח, שיספק פעילויות אטרקטיביות ומהנות. הקמת המרכזים הקהילתיים היא ביטוי למדיניות הזו, ונמשיך להשקיע במטרה הזאת, כי מדובר בחלק משמעותי מרקמתה החינוכית של העיר".

 מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק:"כעת, גם תושבי שכונת נעורים יוכלו ליהנות ממגוון חוגים ופעילויות איכותיים אותם מציעה החברה העירונית לכלל תושבי העיר. לשמחתנו, באמצעות 16 מרכזים קהילתיים, ואחד נוסף בדרך, אנחנו מצליחים להגיע למגוון רב של קהלים, בכל הגילאים, בעלי תחומי עניין שונים ומגוונים ומצליחים לספק לתושבי העיר תעסוקה חינוכית, איכותית ואטרקטיבית בקרבת מקום המגורים".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

14 במאי 2012