מתיחת פנים לחלקיה הותיקים של העיר

 

עיריית ראשון לציון מבצעת שיפוץ חזיתות לארבעה בניינים בעיר  

הבניינים ברחוב אלקלעי וברוקר משופצים ויחודשו על ידי העירייה ובשיתוף משרד השיכון והבינוי

במסגרת ההתחדשות העירונית, החל פרויקט ייחודי במסגרתו יעברו ארבעה בניינים שיפוץ חזיתות על ידי עיריית ראשון לציון, האגודה לתרבות הדיור ומשרד השיכון והבינוי. בפרויקט הושקעו 1.4 מיליון שקלים, במסגרתם יעברו הבניינים שדרוג הכולל: שיפוץ חזיתות, איטום הגגות, פיתוח סביבתי והחלפת תשתיות. את הפרויקט מנהלת החברה הכלכלית ראשון לציון.

ארבעת הבניינים שיעברו "מתיחת פנים" במסגרת הפרויקט בניהולה של החברה הכלכלית ראשון לציון הם: אלקלעי 28, אלקלעי 30, ברוק 8 וברוק 10.  בשבוע שעבר, החלו העבודות במקום.

במסגרת הפרויקט קיבלו דיירי הבניינים מעיריית ראשון לציון מענק והלוואה להחזר בתנאים נוחים שישמשו למימון חלקי של הפרויקט. ההלוואה תינתן לתושבים במסגרת מהלך אותו יזם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לפיו לרשות תושבי העיר תעמוד הלוואה להחזר בתנאים נוחים למטרת שיפוץ חזיתות הבתים. העירייה יצרה, בשיתוף עם בנק הפועלים, מערכת תומכת של העמדת הלוואות לטובת התושבים בראשון-לציון, בהיקף של 200 מיליון שקלים ובתנאים חסרי תקדים, שתאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 30,000 ₪ ליחידת דיור, ללא ריבית וללא הצמדה בהחזר חודשי של עד 250 ₪. מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ, הבהיר כי האגף לתרבות הדיור בעירייה מעניק סיוע, ליווי ומעטפת כלכלית והנדסית נוחה שהופכים את שיפוץ הבית המשותף ממשימה מורכבת ומסובכת למשימה נוחה, יעילה וזולה עבור כל דיירי בית משותף המבקשים לשפץ את חזית הבניין.

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, אמר כי "עיריית ראשון לציון רואה חשיבות עליונה בחידוש פניהם של האזורים הוותיקים בעיר. בשל מצב השכונה הוותיקה  ובהתחשב במגבלות, החלטנו לשפץ את הבניינים באלקלעי ובברוקר מטעמים אסטטיים ובטיחותיים. בהזדמנות זאת, אני רוצה לפנות לשאר תושבי העיר שמעוניינים לשפץ את חזיתות בניין המגורים שלהם-כל אחד יכול לעשות זאת. באמצעות ההלוואות שאנו מעמידים לרשות התושבים, בתנאים נוחים. חזונה של העירייה הוא שיפור חזותם וערכם של בנייני העיר בעיקר באזור הוותיק -אני מקווה שנתחיל לראות בניינים רבים משתדרגים ומשדרגים את סביבתם".

 יו"ר החברה הכלכלית, יוסי שניר:"בסיומן של העבודות יוכלו תושבי הבניינים הוותיקים ליהנות מסביבת מגורים משופרת וייחודית באופייה. הבניינים יזכו לטיפול כולל, הן מבחינה פיזית חיצונית והן מבחינת תשתיות, דבר שיביא לעלייה ברמת החיים של הדיירים ויעניק לשכונה כולה מראה חדש ומרענן יותר".

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג:"העבודות במקום כבר החלו ונפעל במרב המקצועיות על מנת לסיימן מהר ככל האפשר כדי להעניק לדיירים חווית מגורים טובה יותר ובטיחותית יותר כבר בקרוב מאד. שיתוף הפעולה בין החברה הכלכלית ובין האגודה לתרבות הדיור הינו מבורך וחיוני לקידום ההתחדשות העירונית".

                            

המצב קיים                                                                                                        המצב המוצע

30 ינואר 2012