מחוברות לרשת

  סיום שנת הפעילות של "רשת נשים" מטעם המשרד לקידום מעמד האישה

סיום שנת פעילות הרשת צוינה בהאנגר אדמה שבמצפה רמון

 "רשת נשים", הפועלת מזה שנתיים וחצי מטעם המשרד לקידום מעמד האישה בראשון לציון, חגגה את סיום שנת הפעילות ביום מרתק ובלתי שגרתי שהתקיים בהאנגר אדמה במצפה רמון.

 ביוזמת המשרד לקידום מעמד האישה  הוזמנו בנות הרשת דרומה כמחווה לסיום הפעילות השוטפת של השנה.  למקום הגיעה גם נציגות המנהיגות הנשית מן הדרום, עמיתות מעיריית באר-שבע והסביבה ונשים נוספות אשר לקחו חלק במפגש האחווה.

 אין זה מקרי שהמפגש נערך בהאנגר אדמה, אשר הוקם בשנת 2000  על ידי זוג כוריאוגרפים מתל אביב, אשר הדרימו למצפה רמון תוך אמונה, כי צעד  זה יכול להביא לחיבור בין ריקוד ושינוי-לריפוי. ואכן במרחב ובשקט במדבר מצאו עצמם רוקדים ועובדים בדרך אחרת,לומדים ומלמדים.

במסגרת המפגש, השתתפו נשות ה"רשת" בסדנאות וצפו במופע של להקת  הבית, שעסק במפגש בין נחיתה והמראה ובנקודת השינוי המאפשרת לנוע בין היצמדות ואחיזה לבין הרפיה וריחוף.

המשתתפות  למדו שכל אחת יכולה למצוא את מסלולה הפרטי במרחב  ולהמריא לדרכה, מתוך הבנה כי שדה פורה ומפרה מאפשר את החופש לפרוש כנפיים ולעוף.

 "רשת נשים" וארגוני הנשים, המורכבות ממנהיגות נשים מובילה, פועלת בראשון לציון לקידום השוויון בין המינים בתחומים השונים: עסקים, הנגשת זכויות לנשים, אימון ובריאות, פנאי והעשרה, נשים יוצרות, מנהיגות אל העתיד ועוד.

 יעל פקין חברת פורום נשים יוצרות מסכמת:"בסדנאות נחשפנו ל"שפה הקרקסית" ולמדנו כי גם לנו לא יזיק ללהטט בלהטוטים במעגלי החיים כדי למנף עצמנו כנשים, לשמור על כושר ותנועה וזו הייתה רק ההתחלה."

 ניצה הראל סגנית נשיאה ארצית של איגוד הסורופטימיסט, מרכזת פורום הסברה ויחסי הציבור ב"רשת-נשים" וחברה במועצת הנשים הארצית: "חזרנו צפונה בתחושה של המראה, בתחושה של אמון, שיתוף ואהבה לעצמנו ולמרחב. סוף שנה הוא גם התחלה-נתחיל בכוחות חדשים מ"בראשית"".

 רותי אלרז, יו"ר צוות ההיגוי מודה לכל הנשים היקרות שתרמו מזמנן ומכישרונן להעלות את הרשת לאור ומקווה שהמפגש הקסום בהנגאר "אדמה"  יהווה עבורנו קו זינוק לצמיחה ולמינוף לקראת שנת הפעילות הבאה.

 איריס כגן,  יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה: "נשים תומכות נשים ומובילות שינוי בקהילה,  למען עצמנו ולמען זולתנו. להרחיב את טווח התנועה ואת טווח ההכלה-זה בידיים שלנו. אני מזמינה את הנשים להצטרף אל הרשת להתנדב, להתייעץ, ולפעול למען חייהן של  נשים נוספות".

4 ביולי 2011