בתאגיד המים מניב סיכמו שנה והרימו כוסית לכבוד חג הפסח

שנת 2011 שנת שיא בהשקעות: בוצעו סלילות כבישים  ב – 92 רחובות בעיר בהשקעה של כ- 13,172,888 ₪הסתיים שיפוץ מגדל המים "חולות" במערב העיר; כמות התושבים שפקדו את מחלקת שירות לקוחות – 33,773; כמות טלפונים שהתקבלו–  65,007 34 שיחות לשעת עבודה ; 13,318 פניות התקבלו באמצעות דואר רגיל ואלקטרוני וטופלו כ- 55 פניות ביום

מניב ראשון לציון אחראית על תפקודן האפקטיבי של מערכות המים, הביוב והניקוז בשטחה של העיר ראשון לציון. התאגיד אחראי להוביל תוכניות יישומיות למיצוי מקורות המים הקיימים, לפיתוח מקורות מים חדשים, תשתיות ביוב ותיעול מתקדמות בהתאם לצורכי העיר. תשתיות החברה מונות 356 ק"מ קווי ביוב, 472 ק"מ קווי מים, 17 בארות מים,  9 בוסטרים ו- 7 מכוני ביוב.

במסגרת טקס הרמת כוסית לרגל חג הפסח במתחם מניב סיכמה הנהלת החברה את שנת הפעילות 2011. האירוע נערך בהשתתפות ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, מנכ"ל התאגיד, יאיר דורי, חברי הדירקטוריון, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, בכירי העירייה, קבלנים, שותפים ועובדי החברה.

 תאגיד המים פועל במרץ לשדרג את תשתיות המים והביוב בעיר ועל פי הנתונים שהוצגו בכנס שנת 2011 נחשבת לשנת שיא בהשקעות בתחום. בהשקעה של כ- 13,172,888 ₪ בוצעו עבודות להחלפה ושדרוג של תשתיות המים והביוב בלמעלה מ-92 רחובות ברחבי העיר, בדגש על מרכז העיר. העבודות כללו גם סלילה מחדש של הכבישים בהם הוחלפו התשתיות.  כמו כן, הסתיים שיפוץ מגדל המים ההיסטורי "חולות" במערב העיר שמטרתו העברת מים מאזור לחץ גבוה לאזור לחץ נמוך על מנת למנוע פיצוצי מים בצנרות של תושבי מערב העיר.

 על פי הנתונים שהוצגו בטקס, כמות התושבים שפקדו את מחלקת שירות לקוחות של התאגיד הוא – 33,773, כמות טלפונים שהתקבלו–  65,007 34 שיחות לשעת עבודה , 13,318 פניות התקבלו באמצעות מייל , דואר וטופלו כ- 55 פניות ביום. מנכ"ל התאגיד, יאיר דורי, ציין כי צריכת המים העירונית עומדת בסך הכול על כמות של  17,019,242 מ"ק: צריכת המים למטרת בית 16,605,356 מ"ק, צריכת המים למטרת תעשייה  392,626  מ"ק  וצריכת המים למטרת חקלאות  21,260.

 ראש העירייה, דב צור, אמר: "חברת מניב סיימה את שנת 2011 ברווח גדול. מדובר בהישג מדהים, שמוכיח כי לראשון לציון יש את תאגיד המים המוביל במדינת ישראל, שמנהל משק מים יעיל וחסכוני. אני תקווה כי תושבי העיר ראשון לציון נהנים מהיעילות הזו".

בנוסף, ציין ראש העירייה, כי בזכות הסכם שהושג בין הרשויות המקומיות לממשלה, לו היה שותף, יוכלו רווחי תאגיד המים מהשנים האחרונות, לעבור לעירייה ללא תשלום מס, והם יושקעו בפיתוח העיר לרווחת התושבים.

צור הוסיף ואמר: "מים זה מוצר שווה לכל נפש וצריך להיות מסופק לכל נפש. לצערנו, יש נפשות שלא יכולות להרשות לעצמן לשלם את מחיר המים וזאת מציאות בלתי נסבלת".

 מנכ"ל תאגיד מניב, יאיר דורי אמר באירוע:" מניב ראשון מהווה מודל איכותי בתחום ניהול ופיתוח משק מים עירוני, בעלת ערך לתושבי העיר באמצעות מקצועיות, שירותיות והוגנות ועובדיה גאים בה. מניב הינה חברה שבמרכז פעילותה צורכי תושבי העיר. ההשקעות האינטנסיביות בתשתיות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, שיפור מערך התגובה ולתקלות "שבר", יחד עם תוכניות עתידיות למשק המים העירוני, יעמידו את מניב כחברה מובילה ואיכותית בתחום זה ומענה הולם לצורכי העיר. שיתוף הפעולה לה זוכה מניב עם גופי העירייה והחברות העירוניות יחד עם עובדים מקצועיים ומסורים מאפשרים את אותה תנופה ואיכות מוכחת. לחג הפסח מבקש לאחל שסימני האביב של התחדשות ופריחה יהיו בחלקנו, שערך החרות, הזיכרון "והגדת לבנך" "ובכל דור ודור" יזכיר לנו את הדרך אותה עשינו עד כה בארץ הזו".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

17 באפריל 2012