מעודדים מצוינות בחינוך

  טקס הוקרה ל-16 מורים ומחנכים מצטיינים, פרס כספי של 5,000 שקלים לנבחרים

במסגרת שבוע החינוך, נערך טקס הענקת פרסי הצטיינות לעובדי הוראה במערכת החינוך העירונית, במסגרתו זכו 16 מורות, מורים וגננות בפרס כספי של 5,000 שקלים. הטקס נערך במעמד ראש העירייה, דב צור, מנהלת המחוז מטעם משרד החינוך, הד"ר סולי נתן, חברי המועצה ליאל אבן זוהר ואלי יבלון, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, ראש מנהל חינוך, אריאלה ישראלי, מפקחי משרד החינוך, יו"ר ועד ההורים העירוני, אוהד אוזן, וכמובן, אורחי הכבוד – אנשי חינוך והוראה בעיר.

אירוע זה מתרחש זו השנה השנייה, ונולד מתוך רצון של ראש העירייה לעודד מצוינות בקרב המורים בעיר ולהעניק תגמול ממשי לאלו המצטיינים במלאכתם. 

עשרות עובדי הוראה מצוינים הומלצו על ידי צוותי החינוך והפיקוח. הוועדה, שבראשה עמדה ראש אגף חינוך על-יסודי, ד"ר ענת ליבוביץ יחד עם המפקחת, חסידה בר זוהר וחלה טורק, בחרה את הנבחרת, 16 מחנכים ומורים מצטיינים, אשר מעבר למחויבות, אחריות, מקצועיות, השקעה, מסירות ומעורבות, עושים את עבודתם באהבה גדולה וברגישות אין קץ. לדברי הוועדה, "המצטיינים מתוך המצוינים".

 ראש העירייה, דב צור, ציטט פסוק מתהלים: "יפיפית מבני אדם הוצק חן בשפתותיך על כן ברכך אלוהים לעולם" (תהילים מ"ה), ואמר, כי פסוק זה מבטא את המחנך המצטיין, היוצק חן חינוך בשפתותיו ועל כן הוא יפה מבני האדם וברוך האלוהים. היום אנו רוצים להציג ולהעלות על נס את ברוכי האלוהים הללו, המצטיינים, המשקיענים, ולבטא בתמורה צנועה את הכרתנו והוקרתנו בעמלם ובערכם לעיר ולילדיה".

חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך (יחד עם ראש העירייה), עו"ד ליאל אבן זהר : "כל האנשים היקרים שיושבים פה אוהבים ילדים ומוכנים להקדיש חלק ניכר מחיהם לטובת חינוכם. אנחנו מוקירים זאת ומעריכים זאת ונמצאים כאן בשבילכם, יחד איתכם, בעשייה ולמידה מתמשכת לטובת ילדינו".

 חבר המועצה אלי יבלון, דיבר על חשיבות החינוך בהלכה היהודית: "מושיבין תלמידי תינוקות בכל עיר ועיר, וכל עיר שאין בה מלמדי תינוקות מחרימים אנשי העיר. עד שיושיבו מלמדי תינוקות ואם לא הושיבו מחריבין העיר (מסכת שבת דף קיט עמוד ב')".

 ראש מנהל חינוך, הגב' אריאלה ישראלי, בירכה את הנבחרים ואמרה כי  "טקס הענקת תעודות הצטיינות לאנשי החינוך מהווה פתיחה של צוהר לעשייה הענפה, המתרחשת יום יום, שעה שעה, במערכת החינוך.

לאור חזונו של ראש העירייה, חרתנו על דגלנו את ערך המצוינות ואנו פועלים לאורו יחד עם כל שותפנו בכל תחומי העשייה החינוכית. רק מי שמאמין שהוראה וחינוך הם יעוד ששווה להשקיע בעבורו, יוכל לשאת במשא הזה בהצטיינות המאפיינת את דרככם".

 יו"ר וועד ההורים העירוני, אוהד אוזן, איחל בשם כל הורי העיר למורים, למורות, ולגננות הנבחרות ולכל העוסקים במלאכת הקודש ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם. "המשיכו לשמש דוגמא ומופת לכלל התלמידים והמורים במערכת החינוך".

 רשימת הזוכים:

1.       לאה מילר – מקיף ב'

2.       דר' אסנת בר-און – מקיף ד'

3.       ורד קונסנס – מקיף ח'

4.       ריבה אוננה גרינברג – מקיף י'

5.       דימה פלוריאן – מקיף יא'

6.       יונה פרי – אחרון הבילויים

7.       הירשברנד ארנסטו – טביב – מקיף ו'

8.       חיה שפס – מקיף ג'

9.       יונית שרב – מקיף ז'

10.   רונית אנגליסטר – תרבות

11.   סיגל מגדסי – אתרים

12.   אוה זלקר - ויתקין

13.   ירושלמי דורית – רננים

14.   רינה בוחבוט – גן תמר

15.   נורית טוויל – גן הפרח בגני

16.   טובה נוימן – גן יש לי חבר

כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה