ראשון לציון - מרכז האתלטיקה הארצי

תמונה של מסלול הריצה
 

במתחם בית הספר דורות ובן גוריון הוצבו מתקני אימונים לאתלטיקה כמו מסלולי הרצה ל-100 מטרים, קפיצה לגובה וקפיצה לרוחק. המתקנים צפויים לתת מענה גם לתלמידי הגימנסיה הריאלית. כמו כן הוקם מבנה לאחסון הציוד של מתאמני האתלטיקה. המתקנים צפויים לשרת מאות תלמידים במהלך השנה ויהוו תוספת למתקן האתלטיקה במתחם יגאל אלון המשרת את תלמידי מגמות האתלטיקה בחטיבת הביניים טביב ותיכון מקיף ו'.

מתקנים אלה מצטרפים לתנופת הפיתוח בספורט שהינו חלק מן המרקם החינוכי והתרבותי בעיר. בין היתר מקימה העירייה אולמות ספורט בשכונות רבות בעיר: ברביבים, בנווה דקלים, בנחלת יהודה, איתמר, נאות שקמה ובשכונות נוספות. כמו כן, המשך פיתוח אצטדיון האתלטיקה, התקנת גגות קירוי בעשרה מגרשי ספורט בעיר ומיזוג אולמות ספורט.

בשכונת נחלת יהודה מוקם בימים אלה קומפלקס ספורטיבי עם בריכה חצי אולימפית ומרכז ספורט שיכלול בריכה ומתקני ספורט. כמו כן, כחלק מן השאיפה להוביל אורח חיים בריא בקרב תושבי העיר, נבנים לאורכה של העיר מסלולי אופניים במזרח, במרכז ובמערב ויוצבו 120 מעמדי אופניים. גולת הכותרת היא כמובן הקמת מרכז ספורט במערב העיר בהשקעה של 43 מיליון שקלים. המרכז, שיכלול בריכות שחיה, חדרי כושר, חדרי חוגים וג'קוזי יוקרתי ייבנה בסמיכות למכללה למנהל וישתרע על פני שטח של 20 דונם.

ראש העירייה, דב צור, מוסיף: "במטרה להטמיע את החשיבות בקיום אורח חיים בריא ופעיל, אנו משקיעים בצורה חסרת תקדים במתקני ספורט וביצירת סביבה ספורטיבית ותומכת לחובבי הספורט בראשון לציון".

תמונה של מסלול ההרצה ל-100 מטרים

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

27 בינואר 2013