משקיעים ברמת אליהו

תמונה של המרכז לאומנויות
 החודש יחלו העבודות לשדרוג המרכז לאומנויות בשכונה בהשקעה של 3 מיליון שקלים

 העבודות לשדרוג המרכז יחלו בהמשך החודש  ויושלמו, ככל הנראה, בחודש מאי 2012

מבנה הסדנה לאומנויות בשכונת רמת אליהו, ישופץ על ידי עיריית ראשון לציון כחלק מן ההשקעה בשכונה, ההשקעה בחינוך ובתרבות הפנאי בעיר. מלבד שיפוצו ושדרוגו של המבנה, תיבנה תוספת משמעותית אשר תשמש את הסדנה.

 במסגרת השיפוץ תותאם חזית הבניין לתכנים המועברים במבנה, ותיווצר לו זהות מיוחדת אשר תזוהה באופן מיידי עם הסדנא לאומנויות של רמת אליהו. כמו כן, תתוכנן למבנה חזית גמישה לצורכי המקום, להתקנת שלטים ולהתקנת תאורה מתאימה.

 במסגרת התוכנית, ישופץ כל המבנה: יוקם במקום מתחם בית קפה, גלריה לאומנות עממית ומתחם סדנאות פתוח. כמו כן, יוצבו במקום פסלים אינטראקטיביים חינוכיים לרווחת התושבים.

 באגף לבנייה ציבורית-מינהל ההנדסה, האמון על הפרויקט, מספרים כי כל העבודות במקום יעשו תוך שימוש בחומרים ממוחזרים ובאנרגיה חסכונית.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "העבודות לשיפוץ הסדנה לאומנויות בשכונת רמת אליהו יחלו החודש, במסגרתן תזכה הסדנה לשדרוג משמעותי ותהפוך לפינת חמד צבעונית ומלאת תוכן בשכונה. אנו משקיעים סכומים אדירים של כסף על מנת לקדם את השכונה, וזה בא לידי ביטוי הן בהשקעה בתשתיות פיזיות והן בתכנים, לצורך כך גם הקמנו מנהלת שמטפלת טיפול ממוקד בשכונה. בין השאר, אנו משקיעים בחינוך הפורמאלי והלא-פורמאלי, שדרגנו גינות ציבוריות בשכונה, אנו בונים מגרש ספורט בבית ספר איתמר, אנו פועלים להעברת החוג לעיצוב של המכללה לשכונה, והסדנה המשופצת היא חוליה חשובה בשרשרת. כולי תקווה, כי בסיום העבודות, תמשוך אליה הסדנה לאומנויות תושבים מהשכונה ומכל רחבי העיר, אשר ייהנו מן הפעילות והשהות במתחם המחודש".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק רמת אליהו, שמעון טרבלסי:"אנו פועלים בכל ימות השנה על מנת לשפר את רווחת התושבים בשכונת רמת אליהו. ברצוני לברך על שדרוג הסדנה לאומנות בהשקעה כה גדולה. חשוב להדגיש, כי לא נסתפק בזאת, ונמשיך לפעול לטובת העשרת שכונת רמת אליהו בפעילויות תרבותיות וחינוכיות הן בפן הפיזי והן בפן החברתי-ידינו עוד נטויה". 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 בפברואר 2012