משקיעים ברמת אליהו

תמונה של המרכז לאומנויות
  משדרגים את המרכז לאומנויות ברמת אליהו בהשקעה של 3 מיליון שקלים

העבודות על מרכז האומנויות החלו כבר ושלד התוספת למבנה כבר מוכן; העבודה במקום תסתיים בחודש מאי 2012

מבנה הסדנה לאומנויות בשכונת רמת אליהו, משופץ בימים אלו על ידי עיריית ראשון לציון כחלק מן ההשקעה בשכונה ותרבות הפנאי והחינוך בעיר. מלבד שיפוצו ושדרוגו של המבנה, תיבנה תוספת משמעותית אשר תשמש את הסדנה.

 במסגרת השיפוץ תותאם חזית הבניין לתכנים המועברים במבנה, ותיווצר לו זהות מיוחדת אשר תזוהה באופן מיידי עם הסדנא לאומנויות של רמת אליהו. כמו כן, תתוכנן למבנה חזית גמישה לצורכי המקום, להתקנת שלטים ולהתקנת תאורה מתאימה.

 במסגרת התוכנית, ישופץ כל המבנה: יוקם במקום מתחם בית קפה, גלריה לאומנות עממית ומתחם סדנאות פתוח. כמו כן, יוצבו במקום פסלים אינטראקטיביים חינוכיים לרווחת התושבים.

 כל העבודות במקום יעשו תוך שימוש בחומרים ממוחזרים ובאנרגיה חסכונית.

על הפרויקט אמון האגף לבנייה ציבורית במינהל ההנדסה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "הסדנה לאומנות בשכונת רמת אליהו תעבור בשנה הקרובה שדרוג משמעותי ותהפוך לפינת חמד צבעונית ומלאת תוכן בשכונה. אנו משקיעים סכומים אדירים של כסף על מנת לקדם את השכונה, וזה בא לידי ביטוי הן בהשקעה בתשתיות פיזיות והן בתכנים, לצורך כך גם הקמנו מנהלת שמטפלת טיפול ממוקד בשכונה. בין השאר, אנו משקיעים בחינוך הפורמאלי והלא-פורמאלי, שדרגנו גינות ציבוריות בשכונה, אנו בונים מגרש ספורט בבית ספר איתמר, אנו פועלים להעברת החוג לעיצוב של המכללה לשכונה, והסדנה המשופצת היא חוליה חשובה בשרשרת. כולי תקווה, כי לכשיסתיימו העבודות, תמשוך אליה הסדנה לאומנויות תושבים מהשכונה ומכל רחבי העיר, אשר ייהנו מן הפעילות והשהות במתחם המחודש".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק רמת אליהו, שמעון טרבלסי:"אנו פועלים בכל ימות השנה על מנת לשפר את רווחת התושבים בשכונת רמת אליהו. ברצוני לברך על שדרוג הסדנה לאומנות בהשקעה כה גדולה. חשוב להדגיש, כי לא נסתפק בזאת, ונמשיך לפעול לטובת העשרת שכונת רמת אליהו בפעילויות תרבותיות וחינוכיות הן בפן הפיזי והן בפן החברתי-ידינו עוד נטויה". 

  כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

13 ביוני 2011