בשבוע שעבר התקיים טקס הנחת אבן פינה למבנה החדש של מרכז רון למחוננים ומצטיינים

תמונה של פודיום הדוברים בטקס
 

בשבוע שעבר, התקיים טקס הנחת אבן פינה לקראת תחילת העבודות לבנייתו של מרכז רון למחוננים ומצטיינים. עבודות הבנייה יחלו בימים הקרובים ויסתיימו בעוד כשנה.  

בטקס נכחו בני משפחתו של רון ורדי (ז"ל), הוריו, ידידיה ודרורה ורדי, ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, יו"ר הדירקטוריון של החברה הכלכלית, יוסי שניר, מנכ"ל עיריית ראשון לציון, פרנקו גונן, מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, מנהלת המחלקה למחוננים ומצטיינים בעיריית ראשון לציון, ברכה צוויליך, מנהל מרכז רון ורדי, איתי ורמן, עובדי עירייה, תלמידי מרכז רון ורדי ותושבים.

 "מרכז רון ורדי" למחוננים ומצטיינים הקרוי על שם רון ורדי (ז"ל) שנפל בלבנון בהיותו בן 20, פועל מאז שנת 1986 במבנה בית הספר "חביב" בראשון לציון כמפעל חינוכי הנותן מענה לילדים מצטיינים ומחוננים בעיר ראשון לציון וסביבותיה.  המרכז, שהוקם ביוזמת הוריו של רון, ידידיה ודרורה ורדי, אשר זכו לאחרונה בפרס מתנדב מצטיין מטעם נשיא המדינה, פועל בשיתוף עם עיריית ראשון לציון, ומנוהל על ידי מר איתי ורמן. במרכז מלמדים מורים ומדריכים שרובם בעלי תואר שני ושלישי. מטרת המרכז היא לטפח ילדים מחוננים בכיתות ג'-ט' מכל האזור ולספק להם העשרה בתחומים שונים כמו מדעים, טכנולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה, אמנות, מוזיקה, מדעי הרוח ועוד.

 מאות תלמידים מהעיר וסביבותיה מגיעים למרכז ליום בשבוע של פעילות מדעית וקורסים שונים המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות. ברכה צויליך, מנהלת המחלקה למחוננים ולמצטיינים בעירייה, אומרת כי המדיניות העירונית להרחיב את כמות המצטיינים והמחוננים הלומדים במרכז, וצמיחתו המואצת כתוצאה מכך, הובילה לצפיפות רבה במבנה ביה"ס "חביב" הישן, אשר אירח לאורך השנים את מרכז רון ותלמידיו. על כן, החליטה העירייה על הקמת מבנה חדש למרכז.

 המבנה החדש ימוקם בין רחוב הרצל לרחוב "אבי האסירים", סמוך לתחנת רכבת ראשונים ולקריית החינוך "גן נחום". אדריכל דוד נופר, שתכנן את המבנה, שאב השראתו ממבנה בדמות שריג  מינרלי מהטבע (קונגלומרט) עם קצוות פתוחים - המציין ומאפיין את המצוינות והמצטיינים- להם הם נפתחים.  

 את הפרויקט מובילה החברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, בשיתוף עם האגף לבנייה ציבורית בעירייה, בראשות אדריכלית ורד סולומון ממן.

המרכז, בן שלוש קומות, יכלול 9 כיתות לימוד, מעבדות וחדר רובוטיקה, וכן גלריית דגמים שבה יוצגו כמאה חמישים דגמים מדעיים שפותחו על ידי ידידיה ורדי ויהיו פתוחים לקהל. המרכז יתפקד כבית ספר בשעות הבוקר, ובשעות אחר הצהריים כמרכז עירוני למצוינות שבו ילמדו ילדים מגיל הגן ועד י"ב, בתחומים מגוונים.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"אני שמח לבשר שהגענו אל הגשר ובנייתו של המרכז מתחילה. אנו משקיעים כספים רבים בשיפוץ ובניית מבני חינוך ברחבי העיר, מפני שאנו רואים בסביבה לימודית מתקדמת, נעימה ונוחה כלי להצלחה בחינוך. אנו רואים במרכז רון את אחד המוסדות החשובים בעיר לפיתוח מצוינות, יצירתיות וסקרנות, לא רק לתלמידים מחוננים ומצטיינים, אלא לכל תלמידי העיר שיוכלו להגיע למרכז וליהנות מכל מה שיהיה לו להציע".

  כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

25 ביוני 2012