מרכז ספורט משוכלל ומתקדם במערב העיר

תמונה של הדמיה של מרכז הספורט
  החלו העבודות להקמתו של מרכז הספורט במערב העיר  שייבנה על ידי החברה הכלכלית לראשון לציון בהשקעה של 45 מיליון שקלים

 לאחר שהתקבל היתר בנייה כדין החלו עבודות בנייתו של המרכז שצפויות להימשך כ-18 חודשים; המרכז, שיכלול בריכות שחיה, חדרי כושר, חדרי חוגים וחדר ג'ימבורי גדול ייבנה בסמיכות למכללה למנהל וישתרע על פני שטח של 20 דונם

לאחר שהתקבלו כל היתרי הבנייה, החלו בימים האחרונים, עבודות בנייתו של מרכז הספורט החדש במערב העיר. תושבי מערב ראשון לציון יוכלו בקרוב ליהנות ממרכז ספורט חדשני, מרווח ומשוכלל שימוקם בסמוך למכללה למנהל. העבודות, שהחלו לאחרונה, צפויות להסתיים בעוד כ-18 חודשים, שבסופם יפתח בפני תושבי האזור עולם שלם ומגוון של כושר וחוגים.

 המרכז החדש ישתרע על פני שטח של 20 דונם, עם 5,370 מ"ר שטח בנוי. בהשקעה של 45 מיליון שקלים, במקום יבנו 2 בריכות שחייה מודרניות, האחת מקורה והשנייה חיצונית וחדר כושר משוכלל שיתפרש על פני 1,000 מ"ר ויתהדר במכשור חדשני ובמתקנים מתקדמים. כמו כן, יבנו במקום חדרי חוגים לילדים ולמבוגרים, ג'ימבורי גדול וכן ג'קוזי מרווח. נוסף לכך, מהחברה הכלכלית מוסרים שבחודשי הקיץ ניתן יהיה להפעיל קייטנות במדשאות ובשטחים הפתוחים.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"בעוד זמן קצר יוכלו תושבי מערב העיר ליהנות ממרכז ספורט איכותי, חדשני ומשוכלל בקרבת מקום מגוריהם. אמנם אנו משקיעים משאבים רבים בשיפור פני העיר הוותיקה אך מרגע שזיהינו את החוסר האקוטי במערב העיר נרתמנו, בעזרת החברה הכלכלית, לפעולה. בנייתו של מתחם הספורט והנופש תסתיים על פי התכנון בעוד כשנה וחצי. אני יכול לומר לתושבים כי המרכז יטבול בכרי דשא ובשטחים ירוקים, ייבנה ויאובזר בסטנדרט הגבוה ביותר בחדרי חוגים איכותיים, בחדר כושר עם המכשור החדיש ביותר, עם בריכות ברמה הגבוהה ביותר, שיעניקו למבקריו חוויית ספורט ונופש מיוחדת ומרגשת".

 ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית, יזמית הפרויקט ומי שתבצע אותו,  אומר כי עד היום אף יזם פרטי לא לקח על עצמו את המשימה לבנות מרכז ספורט באזור מערב העיר. למעשה, אומר פלג, ישנם כ-80 אלף תושבים בשכונות המערב שלא יכולים ליהנות ממרכז ספורט בקרבת הבית. מכביש 4 מערבה ועד חוף הים, אין מרכז אחד עם בריכות שחייה וחדר כושר.

מרכז הספורט תוכנן על ידי אדריכל מידד גנדלר ממשרד אדריכלים V5, המתמחה בבניית מרכזי ספורט.

 יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר:"החברה הכלכלית זיהתה את החוסר, את כשל השוק ואת הצורך הקיים במערב העיר והחליטה, בעצה אחת עם ראש העירייה, דב צור, להרים את הכפפה. החברה תשקיע כל שנדרש בתכנון ובאבזור, בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תבנה מרכז ספורט ראוי במערב העיר ותיתן מענה לאוכלוסייה המצפה לו".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 ביולי 2012