ראשון לציון חוגגת 130 במירוץ מוסיקה ענק!

היכונו ! ביום שישי ה-3 במאי, ייערך לראשונה בישראל ברחובות ראשון לציון חצי מרתון ססגוני, מלווה במיצגי מוסיקה לאורך המסלול ואטרקציות ייחודיות בסופו של המירוץ.  המרוץ יכלול מקצה של 21 ק"מ (חצי מרתון), מקצה של 10 ק"מ ומקצה עממי של 2 ק"מ בלבד.

מסלול המרוץ מתחיל ומסתיים ברחוב רוטשילד פינת בן גוריון, שם תיערך בסיומו חגיגה של מוסיקה וספורט. המסלול יעבור בשכונות במערב העיר, שם הרצים יזכו לעידוד הקהל –  וימשיך דרך מתחם יס פלנט, האגם המלאכותי בעיר, הסופרלנד ויעבור בשבילי גנים רחבים ופינות החמד בעיר.

המרוץ יציג את הקונספט החדשני, בארץ לפחות, ובו ישולבו במות מופעים ומיצגי מוזיקה ססגוניים לאורך המסלול ובקו הסיום, שם צפויה הופעה של אמן מוכר. לטובת העניין נחתם הסכם שיתוף פעולה עם בית הספר למוזיקה "רימון", במסגרתו יופיעו שלל להקות רוק והרכבים מוזיקליים מגוונים לאורך המרוץ.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ראשון לציון חיה ונושמת ספורט. בשנתה ה-130 של העיר, החלטנו לקיים אירוע ספורט המוני, חגיגי ומיוחד, שמשלב ספורט, מוזיקה וכיף.

אנו פותחים את המסורת בחצי מרתון, בשאיפה לצמוח למרתון מלא בשנים הבאות. עשינו מאמצים רבים לייצר מסלול נעים לריצה, המשלב במות של יוצרים צעירים לכל אורכו, שייצרו עבורכם חווית ריצה אחרת מכל המרוצים הקיימים היום בישראל. שילבנו מקצים עממיים כדי שכל אחת ואחד יוכל למצוא את מקומו בחגיגה. גם המעודדות והמעודדים יוכלו ליהנות במתחם קו הסיום, שיכלול דוכנים ומוסיקה מצוינת".

עוד הוסיף צור, "המרוץ מצטרף לעשייה הרבה שלנו בתחום הספורט, הנעשית מתוך אמונה שהשקעה בספורט היא חלק מההשקעה בחינוך ובתרבות פנאי פעילה וערכית, לצעירים ולמבוגרים".

ההשראה למרוץ נשאבה ממרוצי מוזיקה המתקיימים בשנים האחרונות ברחבי אירופה וארצות הברית, במסגרת סידרה של כ-30 מרוצים המקובצים תחת השם “Rock 'n' Roll Marathon Series” (הכוללים גם מרוצי חצי מרתון ו-10 ק"מ), שייחודם בהצבת במות מוזיקה עם הופעות חיות לאורך המסלול והופעות של אמנים מוכרים בקו הסיום. המרוצים, שנערכים בין היתר בספרד, פורטוגל, אירלנד, קנדה וערים מרכזיות רבות בארצות הברית, זוכים להצלחה הולכת וגוברת ומארחים עשרות אלפי רצים.

אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית, המפיקה את המרוץ אמר: "זו פעם ראשונה בהיסטוריה של העיר בה העירייה מקיימת אירוע מורכב מסוג זה, המשלב פעילות ספורטיבית אומנותית ומוסיקלית. אני משוכנע שהמשתתפים ייהנו מהחוויה המשולבת".

עוד הוסיף פולק:"אנו עוקבים אחר הלקחים מאירוע המרתון בתל אביב וניישם את כל מה שנדרש כדי להבטיח את שלומם של המשתתפים".

באתר האינטרנט של המרוץ ניתן למצוא את כל הפרטים, המסלולים, איך מתאמנים, מי יכול להשתתף, מהם הפרסים למקומות הראשונים וכמובן, אופן ההרשמה. אז קדימה, למה אתם מחכים?  www.rishonrun.co.il

כתב: יניב אוחנה , סגן דוברת  העירייה

18 במרץ 2013