מסיבת סוף שנה-פרויקט היל"ה

 

האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים קיים בשבוע שעבר את סיום הפרויקט בטקס מרגש

 בין טקסי סיום שנת הלימודים שנערכו בשבועות האחרונים, התקיים בהיכל התרבות טקס יוצא דופן לסיום שנת הלימודים של פרויקט היל"ה ושל האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים בניהולה של גילה בן בסט.

בתכנית היל"ה לומדים כ-80 בני נוער שנשרו ממסגרות הלימוד הפורמאליות. לכל נער ונערה מותאמת תכנית אישית באופן פרטני, על מנת שיצליחו למצות את יכולותיהם. התלמידים בפרויקט לומדים 10-12 שנות לימוד ונבחנים בבחינות בגרות. בטקס הסיום הוענקו תעודות ל-20 תלמידים בוגרי היל"ה: 2 שסיימו בגרות מלאה ,10 שסיימו 12 שנות לימוד ו-10 שסיימו 10 שנות לימוד.

בערב הסיום עלתה לברך אמא של אחת מבוגרות הפרויקט:"אני עצמי מורה בבית ספר יסודי, כך שאני מכירה את מערכת החינוך מכל צדדיה. אני יכולה לומר, כי במהלך השנה חל שינוי עצום בבתי. מנערה שנרשמה לפרויקט כשהיא מטילה ספק ביכולותיה שלה, שפסגת השאיפות הלימודיות שלה היו "להשיג 12 שנות לימוד", ומנערה שמתמודדת עם תחושות כשלון אישיות קשות- הפכה עדי לנערה בעלת מוטיבציה גבוהה להצלחה בלימודים, לתלמידה בעלת אמונה בעצמה וביכולותיה ועם שאיפות להצליח בכמה שיותר בחינות בגרות. בתחושה החדשה הזו בנתה לעצמה עדי מערכת שעות עמוסה. במקביל, במסגרת הפרויקט, עבדה בעיריית ראשון לציון. בשנה זו הפגינה אחריות, מסירות ללימודים ולעבודה. בשנה אחת בלבד הצליחה עדי להפיק מעצמה יותר מאשר הצליחה בארבע שנות לימוד הקודמות בחטיבת הביניים ובתיכון".

סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד, ברכה את בוגרי התוכנית בטקס הסיום:"עיריית ראשון לציון עשתה כמיטב יכולתה על מנת להבטיח את עתיד הנוער, לסייע להם להתגבר על הקשיים ולסיים בהצלחה את הלימודים. עובדי האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים תמכו בכם לאורך כל הדרך במסירות ובאמונה ביכולתכם".

מנהלת האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים, גילה בן בסט:"בעבודתי עם הנוער מנחה אותי הסלוגן שאומר: לא לוותר לאף אחד ולא לוותר על אף אחד, וזה שמניע אותי בעבודה. ברצוני להודות לראש עיריית ראשון לציון, דב צור אשר רואה את נושא הטיפול בנוער כנושא מרכזי על סדר היום ופועל ללא לאות בעשייה למען בני הנוער בעיר. כמו כן, אני מבקשת להודות לממלא מקום וסגן ראש העיר, מוטי עג'מי ולסמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד, אשר הולכים לצידי לאורך כל הדרך ותומכים בפעילות למען הנוער, תודה לכם". 

 19 ביולי 2011