מפגן כוח של נתינה וערבות הדדית

דב צור ומתנדבות
 

בשבוע שעבר התקיים במבואת העירייה מפגש הערכה והוקרה למתנדבי "פרס הפעיל המצטיין"

המפגש, בנוכחותו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור, התקיים לכבודם של בני הנוער אשר תרמו תרומה משמעותית בפעילות התנדבותית רציפה; צור:"אני מביט בכם גאה, ויכול לומר בפה מלא שהיום אנו נמצאים במקום אחר, מקום טוב יותר, בנושא החשוב של מעורבות קהילתית"

בסוף השבוע שעבר התקיים במבואת העירייה, אירוע הוקרה לכבודם של מתנדבים מצטיינים בעיר ראשון לציון במסגרת פעילות אגף הנוער והצעירים. מטרת הטקס, הייתה הוקרתם של מתנדבים ומתנדבות אשר הצטיינו בפעילותם החברתית קהילתית.

 התלמידים המתנדבים, אשר קיבלו תעודת הוקרה, פעלו במוקדים רבים בעיר במסגרת תרומתם לקהילה ולקחו חלק בתוכניות התנדבותיות שונות: הפעיל המצטיין המחוזי, המחזור הראשון של תעודת הבגרות החברתית, פרויקט המחויבות האישית, פרויקט "נועם", ולקחו חלק בתנועות וארגוני נוער של אגף הנוער והצעירים.

 האירוע התקיים בנוכחותם של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, מנכ"ל העירייה, גונן פרנקו, סמנכ"לית העירייה, חיה ברנפלד, ראש מינהל החינוך, אריאלה ישראלי, ראש אגף הנוער והצעירים, דפנה שקורי, מנהלת האגף לחינוך על יסודי, ד"ר ענת ליבוביץ, ראש מנהל חברה ונוער במחוז מרכז, רפי דהן, מנהלי בתי הספר, רכזי מחויבות בית ספריים, מחנכים, רכזים חברתיים והורים.  

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בדבריו באירוע: "אני עומד כאן מולכם היום ואני גאה בחבורה המצוינת שיושבת כאן. אני מאמין שעל הילדים שלנו לספוג במערכת החינוך את ערכי התרומה לחברה ולקהילה, זוהי תרומתנו לעתיד החברה הישראלית. רק בחינוך מגיל צעיר לעשייה ולתרומה לקהילה, נוכל לסדוק, ולו במעט, את האדישות החברתית, שנדמה שהפכה לתופעה בקרב רבים מאזרחי המדינה".

צור פנה לצעירים ואמר, "אתם מראים שיש אנשים שאכפת להם מהקהילה בה הם חיים, שקמים ועושים מעשה ונותנים מעצמם למען אחרים. העיר ראשון לציון זקוקה לכם ולשכמותכם, תודה לכם".

 חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן הקריא ממכתבה של אם אשר ביקשה להודות למתנדבים וליוזמי פעילויות ההתנדבות על כך שבעת התדרדרותו של בנה היו אלה מתנדבים שהצילו את חייו והחזירו אותם למסלול תקין. אוזן הוסיף: "אגף הנוער והצעירים שם לו למטרה את נושא ההתנדבות. פרויקט "נועם", אשר מהווה יוזמה של אגף הנוער והצעירים, התפתח במטרה ליצור רצף של תרומה לקהילה. במסגרת הפרויקט התנדבו 750 תלמידים מהעיר למען ילדים ונוער, בהפעלות, בעזרה בלימודים ובסיוע בתחומים נוספים. התוכנית, מלמדת את הילדים כבר בכיתות ח' מהי נתינה, התנדבות ומעורבות קהילתית, כך שבכתה ט' מגיעים התלמידים מוכנים לפרויקט המחויבות האישית".

אוזן, ביקש להודות לראש העירייה:"ראשון לציון היא עיר מתנדבת-כל יום, כל השנה. אני מבקש לומר לדב צור, הבטחת לטפל בנוער ואתה מקיים".

 ראש מנהל חברה ונוער במחוז מרכז, רפי דהן: "אין חוק שמכריח את קברניטי העיר לתקצב באופן כה נרחב את העיסוק בבני הנוער, ולכן המודעות של ראש העיר, דב צור ושל חבר המועצה דורון אוזן, אשר שמים את הנושא בראש סדר העדיפויות, מפעימה בעיני. אני פוגש בני נוער רבים, בערים שונות במחוז המרכז, ואני יכול לומר לכם היום-הנוער של ראשון לציון הוא מדהים וזה לא מובן מאליו. הנערים הללו הם אנשים טובים ואזרחים מצוינים-כל הכבוד".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

4 ביולי 2011