מפגש תושבים עם ראש העירייה ונציגי מס רכוש

 בשבוע שעבר ערכו ראש עיריית ראשון לציון ונציגי מס רכוש מפגש עם דיירי הבניינים בעיר שספגו פגיעה מטיל

 בשבוע שעבר ערכו ראש עיריית ראשון לציון, דב צור ונציגי מס רכוש מפגש עם תושבי העיר שבתי מגוריהם ספגו פגיעה מטיל במהלך מבצע "עמוד ענן". המפגש נערך במלון ליאונרדו בבת ים, שם משתכנים התושבים לעת עתה, במטרה לענות לכל שאלותיהם של התושבים המבולבלים שנותרו כעת ללא בתים. התושבים קיבלו הסברים מפורטים מכל הגורמים הרלוונטיים, באשר להמשך הטיפול בהם.

 במאמץ לסייע למשפחות, סיפר ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, כי העירייה מעמידה עבור הילדים הסעות למוסדות החינוך, עובדת סוציאלית לכל שתי משפחות וכן ייעוץ משפטי על חשבון העירייה שישמש את התושבים במהלך כל ההתנהלות מול מס רכוש.  נציגי מס רכוש, עדכנו את התושבים כי העבירו להם מענק מיידי לרכישת ציוד שהם זקוקים לו על סך 5,000 ש"ח.

 נציגי מס רכוש פירטו בפני הדיירים את הטיפול במבנים שנפגעו. נמסר כי השלד של הבניין שספג את הפגיעה הישירה ייהרס והוא ייבנה מחדש, כולל מעטפת חיצונית של כל הבניין. נציגי מס רכוש מעריכים כי הבנייה תימשך 7 חודשים. בפרק הזמן הזה הדיירים מתבקשים לשכור דירה, שוות ערך לדירה בה התגוררו עד המקרה, ואת תשלומי השכירות בעבור שנה שלמה, ישלם מס רכוש. גם אם בתי המגורים יהיו מוכנים לקלוט את התושבים לפני כן, מס רכוש התחייב שלא להתקזז עמם על ההפרשים ויעביר תשלומים לשנה שלמה של שכירות.

בשבוע שעבר, שמאים ומהנדסים ביקרו בדירות, יחד עם כל הדיירים, והעריכו את הנזקים. המשפחות צפויות לקבל פיצוי מלא על כל הנזק שנגרם לתכולה של הבית.

דיירי הבניין הסמוך לבניין שנפגע ישירות, שמחו לשמוע כי  בתוך ימים יושלמו התיקונים בקירות הבניין, תבוצע הסרה של חיפוי הבניין וארבעת חזיתות הבניין ישופצו. העבודות צפויות להימשך חודשיים, במהלכם אפשר מס רכוש לדיירים להמשיך ולהתגורר במלון או לחזור לבתיהם ולקבל 5,000 ₪ מענק על כל חודש של עבודות.  נציגי מס רכוש ציינו במפגש כי ישלמו גם על ההובלה של תכולת הדירות וגם על הניקיון.

 ראש העירייה, דב צור, אמר לדיירים כי העירייה תמשיך ללוות אותם, "המערכה שלנו לא הסתיימה עם הפסקת האש, אנחנו איתכם לכל אורך הדרך בכל מה שתזדקקו לו". צור גם הוסיף מילה טובה על נציגי מס רכוש, "כמי שעומד בראש מערכת ציבורית, אני יודע כמה הבירוקרטיה יכולה להאט תהליכים. השירות שמעניקים נציגי מס רכוש ראוי לכל שבח, ביעילות ובמהירות תגובה מעוררת הערכה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 בדצמבר 2012