מכתב תודה ממשפחת שליט

תמונה של תנועת הנוער נושאת דגלים
  חניכי ומדריכי תנועת הנוער הלאומי בראשון לציון קיבלו מכתב תודה ממשפחת שליט על התגייסותם למאבק להשבת גלעד

בשבוע שעבר קיבלו חניכי ומדריכי תנועת הנוער הלאומי בראשון לציון מכתב תודה מרגש עליו חתומים משפחת שליט המורחבת: אביבה, נועם, הדס, יואל, יערה וכמובן, גלעד. במכתב ביקשו בני משפחת שליט להודות לחברי התנועה על פעילותם הרבה במסגרת ההתגייסות להשבתו של גלעד לביתו ולחיק משפחתו. במכתב פונים בני המשפחה לניסים שלם, יו"ר תנועת הנוער הלאומי ולכל אחד מחניכי התנועה ומדריכה:"גלעד חי! גלעד בבית! עם חזרתו של גלעד הביתה אנו מבקשים להודות לך באופן אישי על התגייסותך ותרומתך למאבק למען הצלתו של גלעד בננו ולמען השבתו הביתה. תודה מכל הלב על האכפתיות ועל הערכים של הרעות והערבות ההדדית שעמדו לנגד עיניך ובעיקר תודה על הבחירה לתרום ולעזור, ולא להשלים עם הפקרותו הממושכת של גלעד בשבי.

במהלך 1947 ימים קשים ומייאשים, תמיכתך והסיוע שהענקת לנו עזרו לנו להמשיך ולהתמיד במאבק, עד להחזרתו של גלעד הביתה. בחרת בחיים של גלעד ובמאבק עיקש על חירותו. שימשת לגלעד קול בעודו בשבי והיית חלק בלתי נפרד מכוח המשימה שלא נראה כמותו בישראל, כוח שיחד הצליח לעשות ולשנות! עברנו דרך ארוכה ויחד עם הצלחנו להוכיח לעם ישראל, למנהיגיו ולעולם כולו שהחברה הישראלית אינה מקבלת את הפקרת בניה, חייליה שהיא שולחת לקרב. התגייסותך אינה מובנת מאליה בשבילנו והיא ראויה לכל לשון של הערכה.  סוף סוף אנחנו שוב יחד, כל המשפחה, ואנחנו אסירי תודה לך.

"ושבו בנים לגבולם", גלעד, אביבה, נועם, הדס, יואל , יערה ומשפחת שליט המורחבת".

 חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"אני גאה בתנועות הנוער העירוניות שמפגינות פעם אחר פעם סולידריות חברתית ומעורבות קהילתית. גם בהתגייסות למען החזרת גלעד שליט לביתו הסבו תנועות הנוער בראשון לציון גאווה רבה לעיר ולעומדים בראשה. התנועות פעלו בהרבה מישורים בחזית למען החזרתו של גלעד הביתה. להקת נ"ס של מרכז הנוער באלאנס רביבים הקדישה דיסק שלם של שירים לגלעד שליט, תנועות אחרות ביקרו באוהל ובחרו לחזק את נועם ואביבה שליט אך כולם הפגינו אזרחות פעילה ואכפתית. אני רוצה לומר כל הכבוד לתנועת הנוער הלאומי על ההתגייסות למען מטרה כה חשובה-ישר כח!".

 

 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

12 במרץ 2012