מקבץ דיור על שם ד"ר יורי שטרן ז"ל

מקבץ הדיור לשיכון עולים שיבנה בראשון לציון יקרא על שמו של ד"ר יורי שטרן ז"ל

במיזם משותף של החברה הכלכלית ועיריית ראשון לציון ייבנה בעיר מקבץ בן 200 דירות לשיכון עולים חדשים, נוסף למקבץ הדירות לשיכון עולים הפועל כיום בראשון לציון. המקבץ יכיל 120 דירות בנות 2 חדרים ו-80 דירות בנות חדר אחד וישמש לשיכון העולים בשכירות חודשית מוזלת. ההשקעה בפרויקט עומדת על סכום של 40 מיליון שקלים. לבקשתו של שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, להנצחת זכרו של ד"ר יורי שטרן ז"ל, אישרה הועדה לקריאת שמות לרחובות והנצחה ו מועצת העירייה את ההצעה לפיה מקבץ הדיור החדש, שייבנה ברח' פריימן 35 בראשון לציון,  יקרא על שם ד"ר יורי שטרן ז"ל.

 שטרן ז"ל, אשר נפטר בשנת 2007,  נולד וגדל במוסקבה ונבחר לראשונה לכנסת בשנת 1996 במסגרת "ישראל בעליה". בשנת 1999 הוא עבר למפלגתו של אביגדור ליברמן "ישראל ביתנו". עד כניסת מפלגתו לקואליציה בסוף 2006 הוא כיהן כיושב-ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה. בין תפקידיו הקודמים: סגן שר במשרד ראש הממשלה, חבר בוועדת העליה, הקליטה והתפוצות. שטרן, שעלה לארץ בשנת 1981 ממוסקבה, היה פעיל עליה בברית-המועצות, פעיל בארגונים שונים למען עליה לארץ, יו”ר התאחדות יזמים חדשים, חבר נשיאות הפורום הציוני וחבר הנהלת הפורום הישראלי.

שטרן ז"ל היה חבר כנסת פעיל מאוד והעביר הצעות חוק רבות בנושאים שונים ובהם איכות הסביבה, הטבות לניצולי שואה ונזקקים שהגיעו לישראל אחרי שנת 1953, ביטוח לאומי ועוד.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, במכתבו לשר התיירות, סטס מיסז'ניקוב:" אני שמח להודיעך, כי בקשתך להנצחת זכרו של ד"ר יורי שטרן ז"ל אושרה הן על ידי הועדה לקריאת שמות לרחובות והנצחה  והן על ידי מועצת העירייה. על פי הצעתך, מקבץ הדיור החדש שייבנה ברחוב פריימן 35 בראשון לציון,  יקרא על שם ד"ר יורי שטרן ז"ל".

 שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב:"הייתה לי הזכות לעבוד וללמוד מיורי שטרן ז"ל. אחד ממנהיגיה הבולטים של העלייה מחבר העמים ומהדמויות הבולטות יותר בפוליטיקה. מותו בטרם עת מהווה אובדן לחברה הישראלית בכלל ולנבחריה בפרט.ציוני בלב ובנפש, איש השיחה והספר, לוחם בלתי מתפשר למען איכות הסביבה .

ראוי ביותר להנצחה בעיר הרביעית בגודלה בישראל. הנצחתו מהווה נדבך חשוב להנחלת זיכרון עשייתו  לדורות הבאים". 

עוד הוסיף צור:"ד"ר יורי שטרן ז"ל הוא דמות ראויה שפעלה רבות במהלך השנים למען יהודים בארץ ובעולם ואני בהחלט חושב שלכבוד הוא לעיר ראשון לציון להנציח את זכרו במפעל כה חשוב של דיור בר השגה לעולים".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 בדצמבר 2012