מקבץ הדיור לשיכון עולים יוצא לדרך

החברה הכלכלית בעיריית ראשון לציון והמשרד לקליטת עלייה חתמו על הסכם  לבניית מקבץ בן 200 דירות לשיכון עולים חדשים על שמו של ד"ר יורי שטרן ז"ל
ראש עיריית ראשון לציון בירך על ההסכם ואמר: "אנו ערים לבעיית יוקר הדיור בארץ ובעיר  וממשיכים לפעול בנושא דיור בר השגה"

המיזם המשותף של החברה הכלכלית, עיריית ראשון לציון והמשרד לקליטת עלייה יוצא לדרך, נוסף למקבץ הדירות לשיכון עולים הפועל כיום בראשון לציון, יבנה מקבץ דיור נוסף בן 200 דירות המיועדות לשיכון עולים חדשים. המקבץ יכיל 120 דירות בנות 2 חדרים ו-80 דירות בנות חדר אחד וישמש לשיכון העולים בשכירות חודשית מוזלת. ההשקעה בפרויקט עומדת על סכום של 40 מיליון שקלים.

בישראל קיימים למעלה מ-90 מקבצי דיור, שהם מרכזים המשמשים למגורי עולים חדשים ומושכרים לתקופות ארוכות. דמי השכירות למקבצי הדיור נקבעים על בסיס שומה, אשר מוזמנת על ידי משרד הקליטה.

לבקשתו של שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, להנצחת זכרו של ד"ר יורי שטרן ז"ל, אישרה הועדה לקריאת שמות לרחובות והנצחה ומועצת העירייה את ההצעה לפיה מקבץ הדיור החדש, שייבנה ברח' פריימן 35 בראשון לציון,  יקרא על שם ד"ר יורי שטרן ז"ל.

שטרן ז"ל, אשר נפטר בשנת 2007,  נולד וגדל במוסקבה ונבחר לראשונה לכנסת בשנת 1996 במסגרת "ישראל בעליה". בשנת 1999 הוא עבר למפלגתו של אביגדור ליברמן "ישראל ביתנו". עד כניסת מפלגתו לקואליציה בסוף 2006 הוא כיהן כיושב-ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה. בין תפקידיו הקודמים: סגן שר במשרד ראש הממשלה, חבר בוועדת העליה, הקליטה והתפוצות. שטרן, שעלה לארץ בשנת 1981 ממוסקבה, היה פעיל עליה בברית-המועצות, פעיל בארגונים שונים למען עליה לארץ, יו”ר התאחדות יזמים חדשים, חבר נשיאות הפורום הציוני וחבר הנהלת הפורום הישראלי.

שטרן ז"ל היה חבר כנסת פעיל מאוד והעביר הצעות חוק רבות בנושאים שונים ובהם איכות הסביבה, הטבות לניצולי שואה ונזקקים שהגיעו לישראל אחרי שנת 1953, ביטוח לאומי ועוד.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך על חתימת ההסכם ואמר: "אנו ערים לבעיית יוקר הדיור בארץ ובפרט בעיר. באופן טבעי, הבעיה חמורה יותר בקרב ציבור העולים החדשים. הגענו להבנה כי יש לפעול על מנת לסייע לציבור המתקשה. על כן, נולדה היוזמה לסייע לציבור העולים באמצעות בניית מקבצי דירות לשיכון. אנו מודעים לכך שזהו אינו פתרון כולל לבעיה אך מדובר בחלק קטן בלבד מפעילות העירייה בנושא דיור בר השגה".

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג הוסיף:"פרויקט מקבץ הדיור ממחיש את המדיניות החדשה של החברה המקיימת פעילות יזמית לרווחת תושבי העיר בעניין במקומות בהם קיים כשל שוק".

דוברות העירייה

31 בדצמבר 2012