בשורה לעסקים באזור התעשייה המערבי

 

העירייה באה אליכם

המינהלת לפיתוח וקידום מתחמי עסקים עברה למשכנה החדש באזור התעשייה "ראשון-איילון" (אלקטרה)

בהתאם למדיניותו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לפתח בשטחי העיר מתחמי עסקים מתקדמים ולקדם תעשייה ותעסוקה בעיר, הוקמה לפני כשנה מנהלת לניהול מתחמי תעשייה ועסקים בעיר. מתוך תפיסה שעל המנהלת להיות קרובה לעסקים, להכיר מקרוב את בעיותיהם, לעמוד עימם בקשר יומיומי ורציף, עברה המנהלת למשכנה הקבוע באזור התעשייה "ראשון-איילון", הידוע בכינוי מתחם אלקטרה.

בראש המינהלת עומדת ד"ר נילי שחורי, מומחית לייעוץ ותכנון אורבאני ומוניציפאלי אשר מסבירה את תפקידה של המינהלת: "התפיסה מאחורי החלטת ראש העירייה להקים מינהלת למתחמי העסקים, נובעת מצרכי ניהול יעיל וכלכלי, מיצוי פוטנציאל הפיתוח בראייה כוללת, תוך אבטחת תחזוקה לאורך זמן של האזור ותנאים ותשתיות ההולמים את צרכי היזמים. כל אלו מחייבים ניהול בגישת One stop shop  כתובת אחת - שבה כל המידע, התכנון, הפיתוח והתפעול השוטף מרוכזים בכתובת אחת, בדגם של מינהלות אזורי התעשייה שהוקמו בארץ ובעולם במהלך העשורים האחרונים, וזאת מבלי להתחרות או להכפיל מערכות באופן לא יעיל".

ד"ר שחורי מוסיפה ואומרת כי הנוכחות של המנהלת באזור התעשייה עצמו מהווה כתובת קרובה וזמינה לבעלי העסקים, "לבקשת ראש העירייה, אנו נמצאים בשטח, רואים וחווים מידי יום את הבעיות של בעלי העסקים באזור, וכך יכולים לסייע להם ביעילות ובמהירות".

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אומר כי "החזון הופך אט –אט למציאות. הכוונה שלנו היא לייצר מציאות חדשה בראשון-לציון, עיר שתהיה אטרקטיבית לא רק בהיבט של דיור אלא גם בהיבט של שיפור היצע התעסוקה בעיר, היי-טק ושירותים פיננסיים".

"המטרה היא בהחלט להפוך את ראשון לציון למרכז העסקים החדש של ישראל", מוסיף צור, "מרכז מטרופוליני כלכלי ותעסוקתי המהווה גם מוקד תרבותי ותיירותי. ראשון לציון מציעה כיום לעסקים שטחי תעסוקה ברמה גבוהה ונגישות מעולה. אנחנו משלימים את אלו במנהלת שמעניקה לעסקים הקיימים ולאלה העתידיים, שירות יעיל בכתובת אחת".

יו"ר החברה הכלכלית, יוסי שניר: "המנהלת מהווה מערכת ניהולית התומכת ביזם מבלי להתערב בפעולות הפנים מפעליות של העסק, במקביל להבטחת הצרכים והאינטרסים של העיר לפיתוח מבוקר, פיתוח עסקי וכלכלי, והתייעלות העירייה בכל הנוגע לתחזוקה של אזור התעסוקה, הצרכים התפעוליים ואספקת השירותים. אני מברך על המעבר למבנה החדש במתחם אלקטרה ומזמין את בעלי העסקים באזור לראות בה כתובת לכל דבר ועניין".

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג: "אנו ממשיכים לפעול במרץ בכל אזורי התעשייה והעסקים על מנת להעלות את רמת השירות לעסקים ולחברות".  

כתב:ינון אדלר, סגן הדוברת, 21.2.2011