משחקי רצפה בראשון לציון

תמונה של משחקי רצפה
  יוצאים מהקופסא, עיריית ראשון לציון התקינה ברחוב ההסתדרות במערב העיר מתקני רצפה אטרקטיביים וייחודיים לילדים המשלבים חשיבה ופעילות דינאמית

למגרש ברחוב ההסתדרות, היו מספר שימושים בשנים האחרונות, בין היתר, שימש כמגרש כדורסל וכמגרש טניס מבוקש. עם זאת, בשל תלונותיהם החוזרות של תושבי האזור בדבר הרעש הבוקע מן המגרש בשעות הערב והלילה, החליטה העירייה, באמצעות החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, על הסבתו של המגרש לשימוש מקורי, אטרקטיבי ומהנה עבור ילדי העיר.

 במקום סומנו משחקי רצפה המשלבים חשיבה ופעילות גופנית דינאמית. הסימונים הצבעוניים והגדולים מפעילים את הילדים, בנושאים שונים ומגוונים. בין יתר הדברים תוכלו למצוא במגרש המשתרע על שטח של 200 מ"ר, מסלול אתגרי, משחק ים-יבשה מעוצב, קלאס ארץ-עיר, מסלול זהירות בדרכים לקטנטנים, שבץ נא, מבוך אותיות עברית, סולמות ונחשים ועוד. את העבודות ביצעה עבור העירייה חברת סימונים.

 מנהל רשות הספורט, אמיר סולרסקי, מספר כי מדובר בחוויה חדשה, צבעונית ומאתגרת לילדים, שיחוו חווית משחק מסוג אחר, עם הגיעם למגרש. המשחקים המאתגרים את חשיבתם, החידוש בפעילות מן הסוג הזה והכיף הגדול בהפעלת הגוף בחופשיות על פי עקרונות שמוכרים לילדים ממשחקי הקופסה, ימשכו את ילדי העיר בהמוניהם, "בכך אין לי שום ספק", אומר סולרסקי.

בעירייה מציינים, כי מידת הפופולאריות של מגרש משחקי הרצפה תיבחן ומגרשים נוספים יוקמו במידת הצורך ולפי מידת הביקושים והשימושים בגן הקיים.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

30 ינואר 2012