מה עושים 200 ילדים חובבי סקייטבורד כדי להשיג מתחם גלישה?

 

מה עושים 200 ילדים חובבי סקייטבורד כדי להשיג לעצמם מתחם לגלוש בו? מתייצבים בלשכת ראש העיר!

הסיפור התחיל ממייל אחד שכתב בן לייזרוביץ, בן 12, ללשכת ראש העיר. בן שאל מדוע אין מגרש לסקייטבורד בעיר וציין כי הוא וחבריו, כ- 200 במספר(!) מחפשים נואשות אחר מקום לגלוש בו.

בן הסביר, כי המקום היחיד שבו הם נפגשים הוא ברחבת היכל התרבות. אולם, לאחר שהם נפגשים שם, וחלקם מגיעים ממערב העיר וממזרחה, מגיע פקח ואוסר עליהם לגלוש ברחבה. השכנים מתלוננים על הרעש שהם עושים, ועל הפגיעה באדניות ובמרצפות של מתחם היכל התרבות והם מזמינים פקח.

בן הוזמן על ידי יהודית ניסן, אחראית פניות הציבור מלשכת ראש העיר, להופיע בפני ראש העיר במסגרת "לשכה פתוחה", ולספר לו על מצוקותיהם, בתקווה למצוא פתרון הולם לספורט האהוב שלהם. ואכן, לפגישה עם ראש העיר הגיעו 15 ילדים בגילאי כיתות ז'-י'.

ראש העיר הסביר לקבוצה מדוע לא מתאים לגלוש במתחם היכל התרבות, עד כמה הדבר מטריד את השכנים והעוברים והשבים ועד כמה נגרם נזק למתחם בעקבות הפגיעה של הסקייטבורד באדניות ובריצוף.

לעומת זאת, בישר להם ראש העיר על מתחם חדש שעומד לקום בשדרות תש"ח, בקרבת אולם הספורט של הגימנסיה הריאלית. צור הדגיש שהפארק לגולשים יהיה מוכן כבר בשנה הבאה.

הילדים המאושרים שמחו מאד, ובקריאות "יש, יש..." התגודדו לתמונה והצטלמו עם ראש העיר, כשלראשיהם כובעי מצחייה המוסטים הצידה, ובידם אוחזים כל אחד בסקייטבורד שלו.

אחרי הצילומים, בחיוך ובגלישה, תוך ביצועים מרהיבים, שעטו לעבר היציאה.

·     כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון