מבנה חדש למרכז רון למחוננים ומצטיינים

תמונות הדמיה של המרכז למחוננים
  אנחנו מקימים את המרכז, אתם מחליטים איך הוא ייראה

עיריית ראשון לציון מקימה בימים אלו מבנה חדש למרכז רון למחוננים ומצטיינים ומבקשת מהתושבים לבחור את הצבע של חזית הבניין

 בימים אלו מתחילה בניית המבנה החדש של "מרכז רון ורדי" לטיפוח מחוננים ומצטיינים, והעירייה מבקשת מהתושבים להחליט אילו צבעים יעטרו את חזית הבניין. כל מה שצריך לעשות זה להיכנס
לפייסבוק של עיריית ראשון לציון, להביט בחלופות ולעזור לנו לבחור.

 ראש העירייה, דב צור: "בעידן האינטראקטיבי שאנו חיים בו, אין שום סיבה שהתושבים לא יקבלו החלטות שקשורות לסביבה בה הם חיים. מבחינתנו הפייסבוק הוא כלי שמאפשר לנו להיות קשובים לציבור ולתת לו לדבר איתנו ולהשפיע מבלי לעזוב את הכסא".

 

קולאז של ילדים"מרכז רון ורדי" למחוננים ומצטיינים הקרוי על שם רון ורדי (ז"ל) שנפל בלבנון בהיותו בן 20, פועל מאז שנת 1986 במבנה בית הספר "חביב" בראשון לציון כמפעל חינוכי הנותן מענה לילדים מצטיינים ומחוננים בעיר ראשון לציון וסביבותיה.  המרכז, שהוקם ביוזמת הוריו של רון, ידידיה ודרורה ורדי, אשר זכו לאחרונה בפרס מתנדב מצטיין מטעם נשיא המדינה, פועל בשיתוף עם עיריית ראשון לציון, ומנוהל על ידי מר איתי ורמן. במרכז מלמדים מורים ומדריכים שרובם בעלי תואר שני ושלישי. מטרת המרכז היא לטפח ילדים מחוננים בכיתות ג'-ט' מכל האזור ולספק להם העשרה בתחומים שונים כמו מדעים, טכנולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה, אמנות, מוזיקה, מדעי הרוח ועוד.

מאות תלמידים מהעיר וסביבותיה מגיעים למרכז ליום בשבוע של פעילות מדעית וקורסים שונים המעודדים יצירתיות, מצוינות וסקרנות. ברכה צויליך, מנהלת המחלקה למחוננים ולמצטיינים בעירייה, אומרת כי המדיניות העירונית להרחיב את כמות המצטיינים והמחוננים הלומדים במרכז, וצמיחתו המואצת כתוצאה מכך, הובילה לצפיפות רבה במבנה ביה"ס "חביב" הישן, אשר אירח לאורך השנים את מרכז רון ותלמידיו. על כן, החליטה העירייה על הקמת מבנה חדש למרכז.

תמונה של אחת מן החלופותהמבנה החדש ממוקם בין רחוב הרצל לרחוב "אבי האסירים", סמוך לתחנת רכבת ראשונים ולקריית החינוך "גן נחום". אדריכל דוד נופר, שתכנן את המבנה, שאב השראתו ממבנה בדמות שריג  מינרלי מהטבע (קונגלומרט) עם קצוות פתוחים - המציין ומאפיין את המצוינות והמצטיינים- להם הם נפתחים.  

את הפרויקט מובילה החברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, בשיתוף עם האגף לבנייה ציבורית בעירייה, בראשות אדר' ורד סולומון ממן.

 המרכז, בן שלוש קומות, יכלול 9 כיתות לימוד, מעבדות וחדר רובוטיקה, וכן גלריית דגמים שבה יוצגו כמאה חמישים דגמים מדעיים שפותחו על ידי ידידיה ורדי ויהיו פתוחים לקהל.

המרכז יתפקד כבית ספר בשעות הבוקר, ובשעות אחר הצהריים כמרכז עירוני למצוינות שבו ילמדו ילדים מגיל הגן ועד י"ב, בתחומים מגוונים.

תמונה של אחת מהחלופותהבנייה תחל כבר בחודש אפריל ותימשך כשנה.

 צור הוסיף,  "אנו משקיעים כספים רבים בשיפוץ ובניית מבני חינוך ברחבי העיר, מפני שאנו רואים בסביבה לימודית מתקדמת, נעימה ונוחה כלי להצלחה בחינוך. אנו רואים במרכז רון את אחד המוסדות החשובים בעיר לפיתוח מצוינות, יצירתיות וסקרנות, לא רק לתלמידים מחוננים ומצטיינים, אלא לכל תלמידי העיר שיוכלו להגיע למרכז וליהנות מכל מה שיהיה לו להציע. בצומת הזה, כאשר עלינו לקבל החלטה באשר לחזית הבניין, ראינו הזדמנות לשתף את התושבים. אני קורא לתושבים להצביע ולהשפיע".

 

 

 תמונה של אחת מהחלופות  תמונה של אחת מהחלופות תמונה של אחת מהחלופות   

23 ינואר 2012