עיריית ראשון לציון תשקיע סכום של 6.2 מיליון ש"ח במיזוג מוסדות החינוך בעיר

 

עיריית ראשון לציון החליטה להקצות סכום של 6.2 מיליון שקלים לשדרוג מערכת המיזוג בכל מוסדות החינוך בעיר. השבוע החלו בהתקנת כ-700 מזגנים.

בעקבות שורה של תלונות מבתי ספר וגני ילדים על תקלות במיזוג האוויר, החליט ראש העיר לבצע שדרוג מקיף במיזוג האוויר במוסדות חינוך ולטפל בבעיה מן השורש.

במסגרת השדרוג יותקנו בבתי הספר וגני הילדים כ-700 מזגנים חדשים וכן ישופרו מזגנים קיימים, זאת בנוסף ל-500 המזגנים החדשים שהותקנו בשנה"ל תש"ע. לקראת השדרוג, נערכו סיורים בבתי ספר של עובדי מינהל שיפור פני העיר (שפ"ע), בראשותו של ראובן הרשקוביץ, ונבחנו צרכי המיזוג של כל בית ספר ובית ספר. בהתאם לממצאי הסקר נקבע סדר עדיפויות וגובשה תכנית עבודה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"לימודים בסביבה נעימה וממוזגת היא תנאי יסוד מבחינתי לקיום לימודים באופן תקין. אפשר כבר בהחלט לראות במוסדות החינוך את שינוי התפיסה של העירייה בכל הקשור להבטחת תנאים סביבתיים ראויים ללימודים. המיזוג מצטרף להשקעה האדירה בשיפוץ מוסדות וחינוך ואני מקווה שהשינוי ייראה ויורגש ב-1 בספטמבר בכל רחבי העיר".

 חבר המועצה ומחזיק תיק שיפור פני העיר, אייל מושיוב: "מינהל שפ"ע פועל על פי מדיניותו של ראש העיר, שהציב את נושא מיזוג מוסדות החינוך ואולמות הספורט כיעד מרכזי. התחלנו את המהלך עם 500 מזגנים חדשים בשנה"ל תש"ע ואנו ממשיכים בהצבת כ-700 מזגנים גם השנה. מדובר בתהליך מורכב ואנו מפעילים מספר קבלנים שעוסקים בנושא, על מנת לעמוד ביעד ולהתחיל את שנת הלימודים הבאה כאשר כל צורכי המיזוג מולאו".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

27 ביוני 2011