משקיעים במיזוג בתי הספר

  העירייה תקציב כמיליון וחצי ש"ח למיזוג אוויר במוסדות חינוך

מזג האוויר אמנם הולך ומתקרר, אך בעירייה לא קופאים על השמרים וממשיכים בפרויקט מיזוג בתי הספר. בעקבות פניות של תושבים למוקד העירוני בימים חמים במיוחד בנושא המיזוג בגנים ובבתי הספר, החליט ראש העיר לבצע שדרוג מקיף במיזוג האוויר במוסדות חינוך ולטפל בבעיה מן השורש. המשמעות: במהלך שנת הלימודים הקרובה יוחלפו מזגנים ישנים בעשרות מוסדות חינוך ויותקנו מזגנים חדשים.

ראש העיר, דב צור, הורה להוסיף לטובת העניין 1.5 מליון ₪ בשנת הלימודים הקרובה ואמר: "לימודים בסביבה נעימה וממוזגת היא תנאי יסוד מבחינתי לקיום לימודים באופן תקין. אנחנו נעשה כל מאמץ כדי שלא יהיה אפילו תלמיד אחד שישב בכיתה בלי מיזוג אוויר".

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן: "אנו פועלים על פי מדיניותו של ראש העיר, שהציב את נושא מיזוג מוסדות החינוך ואולמות הספורט כיעד. במהלך שנת הלימודים תש"ע הותקנו כ-500 מזגנים חדשים במוסדות החינוך. בדקנו את התלונות שהגיעו אלינו אחרי תחילת השנה, וגילינו כי אכן במקרים מסוימים המזגנים הקיימים אינם נותנים מענה מספק. במסגרת התקציב הנוסף יותקנו 208 מזגנים חדשים נוספים".

מנכ"ל העירייה הורה למינהל החינוך ולמינהל לשיפור פני העיר לבצע סקר צרכים למזגנים במוסדות החינוך בעיר ולקבוע את סדר העדיפויות.

ראש העיר הוסיף ואמר כי בתקציב שנת 2011 ישוריין תקציב למזגנים חדשים נוספים.  

 כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון