"ראשון לציון מובילה ברמה הארצית"

דב צור
מנהל מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך: "ראשון לציון מובילה ברמה הארצית

בכנס שהתקיים בשבוע שעבר לציון כניסת כל בתי הספר העל יסודיים למסלול המדעי טכנולוגי,  אמר ראש העירייה, דב צור: "אחד מהיעדים שלנו הוא להוביל את ערך המצוינות"

 נתקלתם לאחרונה בפרסומת של משרד החינוך בה מספרת המורה להורי התלמיד על כישוריו באפליקציות וקינמטיקה? גיל בייטס? הרקע לפרסומת הוא השקת המסלול המדעי טכנולוגי מכיתה ט' ועד כיתה י"ב. המטרה: לייצר מסלול מצוינות שש שנתי המוביל לתעודת בגרות איכותית בתחומי המדע והטכנולוגיה הכוללת: חמש יחידות לימוד מתמטיקה, חמש יחידות לימוד מדעי הטבע (פיסיקה, כימיה וביולוגיה) ובנוסף, חמש יחידות לימוד טכנולוגיות (מדעי המחשב/הנדסת תוכנה, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, ביוטכנולוגיה), או מקצוע מדעי טבע נוסף.

בשבוע שעבר התקיים בעיריית ראשון לציון כנס בנושא החינוך המדעי טכנולוגי במערכת החינוך בהובלת אגף החינוך העל יסודי. הכנס עסק בכניסתם של כל בתי הספר העל יסודיים למסלול המדעי טכנולוגי ובהצגת מערכת החינוך המדעית הטכנולוגית בכל מערכת החינוך בישראל  ובעיר ראשון לציון בפרט. כמו כן הוצגו  תוכניות הלימודים ופריסת המגמות הטכנולוגיות, צרכי התעשייה וצה"ל לקראת השתלבות הבוגר במוסדות האקדמיים לתארים במקצועות ההנדסה ויצירת אופק בכל הרמות.

הכנס התקיים במעמד ראש העירייה, דב צור ובהשתתפות מנהל המינהל למדע ולטכנולוגיה, ד"ר עופר רימון, שאמר: "אני מברך את כל בתי הספר שנכנסו לתכנית. אין ספק שראשון לציון מובילה ברמה הארצית". עוד הוסיף ד"ר רימון כי מדינת ישראל שמה לה ליעד מרכזי לקדם את המקצועות המדעיים טכנולוגיים ולכן השיקה את התכנית "עתודה למנהיגות מדעית טכנולוגית "המסלול מיועד לתלמידים בעלי גישה למדעים ומעודד את מיצוי כישוריהם ונטיותיהם בתחומים אלה".

ראש העירייה, דב צור, הוסיף:"אחד היעדים החשובים שלנו הוא להוביל את ערך המצוינות הלימודית והערכית למקום של חדשנות, יצירתיות ותרומה למדינה בה אנו חיים."

יש לציין כי כבר בשנה שעברה השתלבו שני בתי הספר בתכנית: מקיף ז ומקיף ג'. השנה תחל התוכנית בכיתות ז' ו – י' בבתי הספר המצטרפים החדשים, ותמשיך בכיתות ח' ו – יא' בבתי הספר הממשיכים. 

ד"ר שוש נחום, ראש מינהל חינוך, הדגישה בדבריה את חשיבות לימוד המגמות המדעיות הטכנולוגיות בכל חטיבות הביניים ובמקיפים השש שנתיים תוך מתן ליווי מקצועי למנהלים על ידי מומחי דעת מטעם המינהל למדע וטכנולוגיה.

מנהלת האגף העל יסודי, דלילה אשכנזי, ציינה כי מטרת הכנס הייתה להציג את  מערכת החינוך המדעית הטכנולוגית בכול מערכת החינוך בישראל ובעיר ראשון לציון בפרט.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

4 במרץ 2013