מצדיעים לסיירות ההורים בראשון לציון

דב צור ויצחק אהרונוביץ
 בנוכחותם של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ וראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ערכה עיריית ראשון לציון ערב הצדעה ייחודי לחברי סיירת ההורים בראשון לציון המונה כ-207 הורים מעורבים שאכפת להם

בתחילת השבוע נערך בהיכל התרבות בעיר, ערב הצדעה לסיירת ההורים בראשון לציון, אשר הינה הסיירת הגדולה ביותר בישראל. עיריית ראשון לציון, יזמה את האירוע על מנת להוקיר תודה לתושבים שאכפת להם, שמוותרים על הנוחות בלילות החורף הקרים ויוצאים לרחובות.

במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" ובהובלתה של  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בראשון לציון, פועלת בראשון לציון סיירת הורים מתנדבים אשר יוצאים בלילות לרחובות על מנת לאתר מוקדי פעילות נוער חריגה, להיפגש עם בני הנוער, להיות לצידם, לתמוך, להקשיב, להזהיר מסכנות הרחוב ובעיקר לצמצם התנהגויות מסוכנות בעצם נוכחותם. בראשון לציון מונה סיירת ההורים כמאתיים חברים, הפועלים במספר שכונות בעיר, בין היתר, בקריית גנים, רמת אליהו, נאות אשלים, שכונת אברמוביץ', נווה דקלים ועוד. מטרתה העיקרית של  "הסיירת" היא ליצור שכונה בטוחה יותר לבני הנוער והילדים. בין יתר הדברים, פועלים ההורים במטרה להרחיק את הילדים משתיית אלכוהול ופיתויים אחרים, לאתר בני נוער בסיכון ולהפנות לגורמי הטיפול העירוניים, למנוע הקמות רעש, אלימות ו-וונדליזם ולהגביר את המעורבות בתרבות הפנאי של ילדיהם.

המתנדבים לסיירות ההורים פועלים במסגרות שכונתיות באזור מגוריהם, בשיתוף פעולה הדוק עם וועד ההורים העירוני, החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי ומשטרת ראשון לציון. סיירות ההורים מופעלות על ידי רכז סיירות הורים עירוני מהרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, עמי לוין, במסגרת תוכנית "עיר ללא אלימות".

את ערב ההוקרה לסיירות ההורים כיבדו בנוכחותם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, ראש העירייה, דב צור, מפקד המחוז במשטרת ישראל, ניצב בנצי סאו, מפקד המרחב, תנ"צ שמעון בן הרוש, מפקד משטרת ראשון לציון, ס' ניצב איציק מנשה, מבין חברי המועצה הגיעו מ"מ וסגן ראש העיר, מוטי עג'מי, מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול,  ודים קירפצ'וב, וחברת המועצה, הבטם מקונן. עוד כיבדו את הטקס בנוכחותם, יו"ר ועד ההורים העירוני, אוהד אוזן, מנכ"ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, יאיר גלר, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, מנהל אגף מבצעים בחברה לביטחון, גיל רוטשילד, יו"ר מועצת ההורים, מיקי אלון, ומנהלת לשכת ראש העירייה, ורד גבאי, אשר יזמה והובילה לקיומו של האירוע, בכירי עירייה ומשטרה נוספים וסיירות ההורים.

את הטקס הנחה הבדרן שמעון רגב והופיעה בקטעי שירה וריקוד להקת "אינפיניטי" מרמת אליהו.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, נשא דברים מעל הבמה:"אתם ראשונים! ברצוני להפנות זאת לראש העירייה. השקעתך בגופים הנוספים למשטרה, על מנת להגביר את תחושת הביטחון בעיר היא מבורכת ואין לי ספק כי תביא תוצאות. רק שילוב של פעילות השלטון המקומי, הגופים האזרחיים והמשטרה-תביא לתוצאות הרצויות. לצערנו, המשטרה איננה יכולה להיות בכל מקום ובכל זמן, וההשקעה של העיר ראשון לציון בהקמתו של גוף כמו החברה לביטחון וההשקעה הכפולה והמכופלת, מבכל עיר אחרת, בפרויקט "עיר ללא אלימות" ראויה להערכה ואני רוצה שכל החברה בישראל תחקה אתכם". השר אהרונוביץ, פנה בהמשך ראש העירייה:"דב, תמשיך במלאכת הקודש ואני אגבה אותך ואסייע לך בכל הכלים-ישר כח".

בערב החגיגי נאם גם מפקד המחוז במשטרת ישראל, ניצב בנצי סאו, ששב ושיבח את שיתוף הפעולה עם החברה לביטחון והגורמים העירוניים.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:" אני רוצה להודות לכם הורים יקרים, על כך שאתם מסייעים ונותנים רוח גבית לפעילותם השוטפת של אגף הנוער, החברה לביטחון והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול. ראשון לציון נלחמת באלימות! במהלך השנה הופעל מערך עירוני מקיף הכולל את מערכת החינוך, החוגים ומרכזי הקהילה, גורמי רווחה ואכיפה וגופים נוספים שפועלים יחד בשפה אחידה ובקשר הדוק למיגור האלימות על כל ביטויה. במסגרת זו, הושקעו 5.2 מיליון ₪ -יותר מבכל עיר אחרת במדינת ישראל. אני מאמין, שאם נשקיע בבני הנוער ונספק להם תעסוקה שוטפת אטרקטיבית ואיכותית, גם בשעות הערב והלילה-נמנע שוטטות, נמנע אלימות במידה רבה, ונמנע צריכת אלכוהול ומעשי וונדליזם הנובעים לא פעם משעמום"

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול,  ודים קירפצ'וב, נשא דברים וביקש להודות לכל העוסקים במלאכה על העשייה המבורכת, והוסיף: "תושבי ראשון לציון הם תושבים שמביעים דאגה לסביבתם, מוותרים על הנוחות, ופועלים על מנת לתרום לקהילה ולביטחון הילדים והנוער, בלילות החמים ובלילות הקרים יוצאים לרחוב ומוכיחים עד כמה אכפת להם-העובדה שהצלחנו להגיע לסיירת ההורים הגדולה ביותר בארץ, מוכיחה זאת היטב".

יו"ר וועד ההורים העירוני, אוהד אוזן, שיבח את ההורים המתנדבים לסיירת אשר מפיצים אור גדול בלילות, ומסר חדשות משמחות על כך שבקרוב יתחילו לפעול בעיר סיירות חדשות נוספות בשכונות המזרח, המרכז והמערב.

כתבה:  יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 בדצמבר 2011