נתי"ב של אושר

על הקרוסלה
  במסגרת "יום המעשים הטובים" פתח קניון הזהב את שעריו לילדי נתי"ב והעניק להם יום שכולו כיף

 את "יום המעשים הטובים" האחרון לא ישכחו  ילדי וילדות נתי"ב (נוער תומך ילדים בקהילה) עוד זמן רב.
כ- 150 ילדים, כ- 50 מדריכים, הורים ומארגנים זכו להתארח בקניון הזהב, אשר פרש את זרועותיו ופתח את שעריו על מנת להעניק להם  יום מיוחד של כיף, הנאה, אושר, חיוך וצחוק.

במסגרת היום הזה, הילדים השתעשעו ב- FLY BALL ובקרוסלה, שיחקו במשחקי וידאו, עשו עבודות יצירה ועוד. כמו כן, זכו הילדים לאכול ארוחות במקדולנדס, אשר תרמו בעין יפה וביד רחבה כ- 170 ארוחות על מנת לשמח את לבם.

 פרויקט נתי"ב - נוער תומך ילדים בקהילה, הינו פרויקט שמפעילה המחלקה לעבודה קהילתית שבמינהל לשילוב חברתי. הפרויקט  מציע מסגרת פנאי והעשרה, ללא תשלום, לילדים רבים ברחבי העיר. כוח האדם העיקרי בפרויקט הינו בני נוער והורים, כולם פועלים בפרויקט בהתנדבות מתוך תחושת שליחות ומחויבות לילדי העיר. לאורך השנה משתפים פעולה גורמים רבים על מנת לסייע ולקדם את הצלחת הפרויקט: אגף נוער וצעירים,  לשכות הרווחה בעיר והרשות העירונית למלחמה בסמים, ביום המעשים הטובים הצטרף גם קניון הזהב לעשייה.

 הילדים לוו על ידי מדריכי נתי"ב אשר התגייסו בתחילת השנה לפרויקט מקרב תנועות הנוער בעיר,  תלמידי מחוייבות אישית ומד"צים. אלה תוגברו על ידי חברי פרלמנט הנוער והורים רבים שהתגייסו לעשייה. כולם עמלו

רבות להצלחת היום הזה ולמען שמחתם והנאתם של הילדים.

 אילונה פופנקוב, מדריכה בפרויקט במסגרת מחויבות אישית: "הילדים היו נרגשים מאוד לקראת היום הזה ואנחנו התרגשנו יחד איתם. זו היתה הזדמנות לצאת מהשגרה ולעשות משהו קצת אחר. לא היה קל להדריך בתוך הקניון, אך חזרנו הביתה עם תחושת סיפוק מדהימה-אני מקווה שנזכה לעוד הרבה הזדמנויות כאלה. באופן כללי ההתנדבות במסגרת נתי"ב היא מאתגרת וכייפית, באותו הזמן. אפשר לעשות מחויבות אישית בהרבה מקומות אבל בפרויקט הזה אני ממש מרגישה עד כמה אנחנו תורמים לילדים ועד כמה נוצר קשר מיוחד בינינו לבין הילדים".

 מוטי עג'מי מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה: פרויקט נתי"ב הוא פרויקט חברתי מבורך שאנו מקיימים ונערכת במסגרתו פעילות חינוכית ותרבותית עשירה עבור הילדים – ללא כל תשלום ומכוח העוצמה הגלומה בקהילה בראשל"צ. העוצמה הזו מתבטאת גם בהירתמותה של הקהילה העסקית בעיר לטובת פרויקטים מסוג זה ובהזדמנות זו ברצוני להודות לקניון הזהב על היום המוצלח שהם תרמו לטובת הילדים".

 נגה חג'בי, פעילה בקבוצת ההורים:"אני רוצה להודות לכל השותפים בפרויקט לאורך השנה, לשירן לוסטיג העובדת הסוציאלית הקהילתית שמלווה אותנו, לגורמים הרבים שתרמו ובייחוד למדריכים ולבני הנוער שעושים עבודת קודש לאורך כל השנה וגם ביום המעשים הטובים. אני מתנדבת בפרויקט נתי"ב לאורך השנה וביום המעשים הטובים ראיתי את המידה בה הילדים נהנים מהפעילות, את הקשר המקסים שנוצר בין בני הנוער לילדים והרגשתי שזה הפירות של העשייה שלנו. אני מזמינה תושבים נוספים שאכפת להם ורוצים גם להעלות חיוך על שפתיהם של ילדים נוספים להצטרף אלינו לעשייה המבורכת".

נעמי אחימור, ראש המינהל לשילוב חברתי: "יום המעשים הטובים הוא הזדמנות נהדרת לראות את הכוחות הקיימים בקהילה משתפים פעולה יחד. המחזה בקניון היה מדהים: הורים, בני נוער, בעלי עסקים והנהלת קניון הזהב שיתפו פעולה והוציאו לפועל יום מלא בכיף לילדי העיר".

 כל אחד ואחת מכם מוזמן לקחת חלק בעשייה משותפת למען הילדים בקהילה בפרויקט נתי"ב. 

לפרטים נוספים ניתן לפנות למחלקה לעבודה קהילתית: 03-9689909.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

2 באפריל 2012