נתי"ב – סוגרים שנה – מתווים דרך

ילדים מציירים על הרצפה
 

פרויקט נתי"ב – נוער תומך ילדים בקהילה חגג השבוע את סיום שנת פעילותו הראשונה. הפרויקט החל את דרכו בתחילת השנה, בהובלת המחלקה לעבודה קהילתית שבמינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשל"צ, בשותפות אגף הנוער והצעירים והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול. האירוע התקיים במעמד דב צור ראש העיר, מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, חיה ברנפלד סמנכ"ל העירייה, נעמי אחימור ראש המינהל לשילוב חברתי וכמובן  ילדי נתי"ב ובני משפחותיהם אשר מילאו את האמפי תיאטרון בחי כיף עד אפס מקום. תוכנית נתי"ב מפעילה עשרות מדריכים מתוך הקהילה אשר יוצרים בהתנדבות פעילות העשרה בשעות אחה"צ לילדים בכיתות א' – ד', ללא כל עלות כספית. התוכנית נערכת כיום בשמונה מוקדים ברחבי העיר ופעילים בה כ- 250 ילדים. בשנה הבאה צפויה העירייה להרחיב את הפרויקט לארבעה מוקדים נוספים בעיר.

 ראש העיר דב צור בירך על הפרויקט והזכיר כיצד בביקורו במחלקה לעבודה קהילתית לפני כשנה נתי"ב היה בגדר רעיון והנה שנה אחרי הוא גאה לראות את הקהל הגדול ומשתתפי הפרויקט הרבים: "אין מתאים מהפרויקט הזה למה שאנחנו רוצים לעשות בראשון בתחום החברה והקהילה, אנחנו רוצים ללמד את בני הנוער שלנו לתת לאחרים ואני רוצה להגיד לבני הנוער המתנדבים תודה פעמיים - תודה על מה שעשיתם בפרויקט ותודה שהראיתם לנו ולאחרים את הדרך לעשות את זה. ראשון גאה בכם ואני גאה בכם."

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה מוטי עג'מי: "פרויקט נתי"ב הוא פרויקט ייחודי המשתלב עם חזונו של ראש העיר לעיר מתנדבת, לחינוך לסולידריות חברתית ולתרומה לחברה. הפרויקט הזה בהובלת המינהל לשילוב חברתי בשיתוף אגף הנוער, תנועות הנוער, הורים, סטודנטים ותלמידי תיכון, מאפשר מסגרת לילדים בה הם מקבלים בית חם, ערכים ופעילויות רבות המעשירות את עולמם ויוצרות עבורם אפשרות רבות לעתיד. "

 מלי בן משה, מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית: "יזמנו את הפרויקט לאחר שזיהינו צורך  בפעילות העשרה אחה"צ לילדים בעיר, כזו שתהיה פתוחה לכלל הילדים ללא תשלום. לצד זאת זיהינו כוחות משמעותיים של בני נוער שהביעו נכונות לעשייה קהילתית וכך נולדה התוכנית. בפרויקט לוקחים חלק כוחות רבים של בני נוער: תנועות הנוער, מד"צים ותלמידי מחויבות אישי."

 במהלך הטקס חולקו תעודות הערכה לבני הנוער שהדריכו את הילדים וכן לבני הזוג מרטין ועידן חמי – תושבי העיר אשר תורמים לפרויקט ביד רחבה ואשר בחרו להקדיש את תרומתם לזכר יקיריהם אהובה ומרדכי בוכמן ז"ל. לאחר הטקס וההופעה נהנו הילדים מהפנינג גדול וממופע של כוכב ערוץ הילדים טל מוסרי. את ההפנינג הפעילו בני נוער, הורים ומתנדבים נוספים מעמותת ESRA  סניף ראשון לציון וממפעל בוכמן - פדר אריזות בע"מ.

מעוניינים לקחת חלק? ניתן לפנות למחלקה לעבודה קהילתית: 03-9689909.