"נבטיח את בטיחות ילדי הגן"

בעקבות אירוע נפילת הצינור מאתר בנייה לעבר חצר גן ילדים בשבוע שעבר,  הוציא מינהל ההנדסה צו הפסקת עבודה להמשך העבודות
ונקבע כי הצו יוסר רק לאחר ביצוע כל הדרישות של העירייה 
להבטחת בטיחותם של הילדים בגן הסמוך. לאחר מילוי הדרישות על ידי הקבלן ניתן השבוע אישור להמשך העבודות.

בשבוע שעבר נפל צינור פיברגלאס מאתר בנייה של חברת פרשקובסקי לחצר גן ילדים סמוך בשכונת נחלת יהודה. גן הילדים נפתח בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, כאשר העבודות באתר כבר היו בעיצומן. בעקבות הקרבה בין הגן לאתר הבנייה, וגם לאור בקשות ההורים, הציבה העירייה מספר תנאים להמשך עבודת הקבלן, בין השאר, כי עבודות מנוף לא תתבצענה בשעות בהן הילדים נמצאים בחצר, תוגבל תנועת זרוע המנוף, תוגבה הגדר הגובלת עם הגן בשני מטרים ויימתח בד ברזנט בין הגן לגדר בחלק הגובל באתר הבניה, כדי למנוע חדירת חומרי בנין כמו אבנים ועצים לחצר הגן.

בעקבות אירוע נפילת הצינור, אשר אירע בשעות בהן מותר לקבלן לעבוד, נערך תחקיר ורועננו הנהלים. כאשר הגיע דבר המקרה למנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, הוא הורה לעצור את העבודה, לשנות את הנהלים ולהביא למצב שבו לא יהיה כל סיכון ולו הקטן ביותר לילדים או לצוות הגן. גונן הורה למהנדס העיר להגיע לסיכום עם הקבלן שיבטיח את בטיחות הילדים.

בעקבות הנחיית המנכ"ל ביום רביעי הוצא לקבלן צו הפסקת עבודה. באותו בוקר הגיע מהנדס העיר, אלי יהלום, לסיור במקום, יחד עם נציג ועד ההורים, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי,שולמית זכאי, והקבלן, שרון פרשקובסקי. בסיור הוחלט כי עד לסיום העבודות באתר הבנייה, הצפויות להסתיים בתוך כארבעה חודשים, לא יצאו הילדים לחצר הצפונית. בנוסף, הוחלט כי הקבלן יציב גדר שתהווה חסימה פיזית בין החצר המערבית לצפונית, כך שהילדים לא יוכלו להגיע אליה כלל. כמו כן, הקבלן יציב באופן מיידי יריעת הגנה מיוטה לכל גובה מבנה המגורים בחזית הדרומית שלו, לרבות הפינה הדרום- מערבית, וכן יתקין על חלונות הגן הצפוניים רשת הגנה ממתכת. כמו כן, הקבלן יממן העתקת כל מתקני המשחק מהחצר הצפונית למערבית.

בסוף השבוע הציג הקבלן כי הדרישות שהוטלו עליו בוצעו במלואן והוא קיבל אישור להמשיך בעבודות.

בעירייה מציינים כי הנהלים החדשים מבטיחים את בטיחות הילדים בצורה מרבית, ומדגישים כי בכל מקרה הפיקוח על אתר הבנייה יימשך. מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, הוסיף: "לא ניקח שום סיכון ונבטיח את בטיחות ילדי הגן במאת האחוזים". 

 כתב יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

18 במרץ 2013