חוף ראשון לציון נגיש לנכים-מהחניה ועד הכניסה לים

עגלת הנגשה לים

מהיום בחוף ראשון לציון: עגלה מיוחדת להנגשת הנכה משביל הבטון בכניסה לחוף עד לים

חוף ראשון לציון ידוע כחוף נגיש לנכים, החל מסידורי חניה נוחים, הכוללים חניון מיוחד לנכים, וכלה בתחנת הצלה נגישה, תחנת הצלה מספר 1. מהיום, יוכל ציבור הנכים בעיר ליהנות גם מהנגשה מלאה עד למי הים. 
לאחרונה רכשה עיריית ראשון לציון 2 עגלות נגישות למים, כאשר אחת מהן מוצבת בחוף כבר היום והשנייה תגיע בימים הקרובים, לטובת ציבור הנכים בעיר. מדובר בעגלה עם גלגלי בלון שיעודה הנגשת הנכה מקצה שביל הבטון עד לתוך המים.
את עגלות הנכים, בעלות של כ-14,000₪, מימנה עיריית ראשון לציון, במטרה לשפר את חווית הביקור בחוף הים עבור קהל הנכים. מדובר בעגלת נכים מיוחדת  שאינה נהרסת  ואינה מחלידה בשעת הכניסה לים.
השימוש בעגלת ההנגשה יבוצע בעזרת מלווה. מדובר בשירות חדשני המייצג תפיסה שלמה, ידידותית לנכים המבקשים להתרחץ בחוף ימה של ראשון לציון.

העגלה ממוקמת בחוף הנכים בצמוד לתחנת ההצלה והשימוש בה ניתן לנכים בחינם וללא כל תשלום.
מחזיק תיק חוף הים, חבר המועצה ישראל דואני: אנו רואים בציבור הנכים ציבור חשוב שיש לסייע לו ליהנות מחוויית חוף הים בצורה הכי טובה שניתן ואנו שמחים שאנו יכולים להעניק את השירות הזה. כדרכנו, חוף ראשון לציון הוא אחד החופים המושקעים במדינה, ונמשיך להשקיע כל שיידרש על מנת לתת לציבור הרוחצים את הנוחות הראויה להם". 

מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג:"ציבור הנכים דורש להיכנס למים-ובצדק. רכישת עגלות הנגישות ומתן האפשרות לנכה להתרחץ במי הים מקלה על ציבור הנכים באופן משמעותי ופותרת את הבעיות בכללותן. מאז הגיעה עגלת הנגישות לחוף, צפיתי בילד נכה גפיים רוחץ במי הים-המראה הדהים אותי והדגים בפשטות את נחיצותן הרבה של העגלות. עיריית ראשון לציון עושה כל שביכולה על מנת לסייע לתושב הנכה. במהלך החורף הקרוב נשדרג את חוף הנכים בראשון לציון, נעבה את שביל ההנגשה ונרכוש עגלות הנגשה נוספות לרווחת ציבור הנכים בעיר".