כל חופי הים בעיר יהיו נגישים לנכים

 החל מעונת הרחצה הקרובה- כל חופי הים בעיר יהיו נגישים לנכים

בהשקעה של 350 אלף ₪ תנגיש עיריית ראשון לציון את כל חופי הרחצה בעיר.
החוף הנגיש הוותיק ביותר, חוף הנכים, ישודרג אף הוא ויתווספו עגלות נכים בעלות גלגלי בלון שיאפשרו כניסה למים עם מלווה

חוף ימה של ראשון-לציון המשתרע לאורך קילומטר, נחשב לאחד החופים, הנקיים והמסודרים בארץ, החל מעונת הרחצה הקרובה- יהיו כל החופים בעיר גם מונגשים לנכים. מדובר בהשקעה הנאמדת בכ-350 אלף ₪.

העבודות בחופים כוללות הסדרת חניוני הנכים, הנגשה מלאה של המקלחות והמלתחות, הצבת סככות צל סמוך לקו המים, יציקת שבילי בטון מהטיילת, הוספת עגלות נכים מיוחדות בעלות גלגלי בלון המאפשרות ניוד קל ונוח של הנכה ומלוויו עד למים. מדובר בעגלת נכים מיוחדת שצפויה לשפר את חווית הביקור בחוף הים, היא אינה נהרסת ואינה מחלידה בשעת הכניסה לים. העגלות יוצבו סמוך לסככות הצל המונגשות ולסוכת המציל ובתיאום עמו ניתן להשתמש בהן בחינם וללא כל תשלום.

גם חוף הנכים שהונגש כבר לפני 12 שנים, יעבור שדרוג משמעותי, במסגרתו יעבו את שבילי הגישה לים וכן את מתחם המקלחות בכדי לאפשר תמרון נוח וקל יותר עבור ציבור הנכים.

למעשה, מסיום העבודות, תעמוד לרשות ציבור הנכים האפשרות להגיע בנוחות לכל חוף בעיר וליהנות ממגוון רחב של שירותים.

מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג, מסביר:"חופי הים פתוחים לרווחת הציבור ולכן עיריית ראשון לציון עושה כל שביכולתה על מנת לאפשר לכל הציבור בעיר ליהנות מחוויית הרחצה, בין אם מדובר בנכים ובין אם אלו אמהות עם עגלות ילדים או קשישים המתקשים ללכת בחול הים וזקוקים לשביל גישה."

מחזיק תיק חוף הים, חבר המועצה ישראל דואני, הוסיף: "אנו רואים בציבור הנכים ציבור חשוב שיש לסייע לו בצורה הכי טובה שניתן, וזאת כחלק מן המגמה אליה אנו שואפים, לשפר מידי שנה את השירות הניתן לתושב".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

18 בדצמבר 2012