נתוני אוכלוסייה שנת 2012

העיר הרביעית בגודלה בישראל חצתה את רף רבע מיליון התושבים
ילדים וצעירים עד גיל 18 מהווים כרבע מאוכלוסיית העיר * הגיל הממוצע הוא 37.3 והשכונה הגדולה ביותר שגם קלטה הכי הרבה תושבים השנה היא רמב"ם
נתונים מדו"ח האוכלוסייה לשנת 2012

בשנה האחרונה חצתה העיר ראשון לציון את רף רבע מיליון התושבים והיא העיר הרביעית בגודלה בישראל עם 83,111 בתי אב. עם סיום השנה הלועזית, הפיק מרכז מידע ומחקר בעירייה דו"ח אוכלוסייה המתבסס על מרשם האוכלוסין של משרד הפנים והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הדו"ח, צמחה העיר בשנה האחרונה בלמעלה מאלפיים תושבים, קצת פחות מאחוז מכלל האוכלוסייה.

מנתוני פרופיל האוכלוסייה עולה כי שיעור הנשים (50.8%) גבוה במעט משיעור הגברים בעיר (49.2%). כרבע מאוכלוסיית העיר הם ילדים וצעירים עד גיל 18 ושמינית מהאוכלוסייה הם מבוגרים בני 65 ומעלה. הגיל הממוצע בעיר הוא 37.3.

ראשון לציון ידועה כעיר עם קהילה גדולה של עולים חדשים, 44,741 עולים חדשים בעיר, כ-90% מהם עולים ממדינות חבר העמים לשעבר. באשר לחלוקה הפנימית בעיר, ניצבת שכונת רמב"ם לגדולה מבין 30 השכונות בעיר. קצת יותר מ-37 אלף תושבים מתגוררים בשכונה שקלטה למעלה מ-500 תושבים רק בשנה האחרונה. מחציתם הגיעו מחוץ לעיר. השכונה הקטנה בעיר, מבחינת כמות התושבים, היא שער הים עם 630 תושבים בלבד וקלטה בשנה האחרונה 26 תושבים בלבד. עוד עולה מהנתונים כי רק ברבעון האחרון של השנה, 3079 תושבים החליפו כתובת בתוך העיר.

ראש העירייה, דב צור, אמר עם פרסום הנתונים כי מגמת הצמיחה של העיר צפויה להימשך בשנים הקרובות נוכח בניית אלפי יחידות דיור בפרויקטים שכבר אושרו "ראשון לציון תורמת את תרומתה לשוק הדיור בישראל, באופן נכבד, מידי שנה וממשיכה לעמוד בראש רשימת הערים המבוקשות בישראל, יחד עם זאת השאיפה כעת היא להתמקד באיכות חייהם של תושבי העיר ולא בהרחבתה של העיר".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 בינואר 2013